európai madárpókok

Ha keresel valamit, ide leírhatod.

európai madárpókok

HozzászólásSzerző: pool67 Dátum: 2008.11.02., vas. 11:40

Sziasztok!

Nekem még nincsen madárpókom,és arra gondoltam,hogy ezek az európai kistestű,talán gyengébb mérgű pókok jók lesznek kezdésnek.Csak nem találok sehol sem/boltok/eladó példányt,mindenhol a trópusiak mennek.Ha valaki tudna segíteni,az jó lenne.A következő pókok közül szeretnék beszerezni:Chaetopelma gracile,ő az elsőszámú kiszemelt
karlamani
Ischnocolus andalusiacus
holosericeus
triangulifer
valentinus

Még annyit esetleg,hogy róluk hol találhatok magyar nyelvű leírást?
Előre is kösz a segítséget!
pool67
Spiderling
Spiderling

Re: európai madárpókok

HozzászólásSzerző: siler Dátum: 2008.11.02., vas. 12:14

Halihó, nemfeltétlen van igazad abban, hogy ilyenekkel kellene kezdened. Sem abban, hogy gyengébb lenne a mérgük. Beszerezni viszont - mint tapasztaltad - sokkal nehezebb őket. Pláne, hogy ezekről lényegesen kevesebb információ áll a rendelkezésre, mint mondjuk közönségesebb madárpók esetében. Így hibázni is könnyebb ráadásul még azt is nehéz kideríteni mit rontottál el.
Mindenesetre, egy kedves barátomat bemutatnám...
Kép
Segítségével röpke 0.2 másodperc alatt találtam meg fferi oldalát.
http://spiders.extra.hu/fajleirasok/Cha ... acile.html
Magyarul ennyi van. De nézz szét hiszen sok fajról van tartási információ.

Ha feltétlen Ischnocolinae-val akarsz kezdeni, akkor miért nem Holothele inceivel nyitsz? Olcsó, szép (btw helyben fferinél vannak eladóak, lecsekkolhatod az árat)
Egyébként kezdőfajokról szerintem találsz itt elég sok pro és kontrát.
Sok sikert a kereséshez, nem könnyű feladat az elsőt kiszemelni.
Üdv:
s
----------------------
APROPÓK BLOG
----------------------
siler
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Zolee Dátum: 2008.11.02., vas. 14:37

Hali,
A Chaetopelma gracile a Chaetopelma olivaceum junior szinonímája, azaz utóbbi az érvényes rendszertani név (Guadanucci & Gallon, 2008), úgyhogy ha keresed, akkor az utóbbi néven keresd. Egyébként ez a faj kapható Németországban (érdeklődj Raptornál), de szerintem már túl hideg van a postához.

Üdv,
Zolee
Zolee
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: pool67 Dátum: 2008.11.02., vas. 17:20

Az fferi oldalát olvastam,de csak ennyit találtam,de neki sincs a listáján eladó példány:Azért gondoltam,hogy ez jó lenne kezdésnek,mert itt európában szinte az összes rovarnak gyengébb a mérge,mint a trópusi társaiknak.Ami trópusiakat néztem,hogy kisebb testű,azt mindet gyors,agresszív és erős mérgünek írják a fajleírások./a Holothele inceit is/Lehet,hogy akkor a Grammostola rosacea lesz az első,az kezdőknek való,és valamelyik fórumon azt olvastam róla,hogy nagyon lassan nő.Az meg nekem nem hátrány.Kösz a hozzászólásokat srácok!
pool67
Spiderling
Spiderling

HozzászólásSzerző: Raptor Dátum: 2008.11.02., vas. 19:50

Hi pool67

Az általad keresett fajt Chaetopelma olivaceum kb 35-40 EUR-ért lehet beszerezni nálunk már beszexált nöstény, body 3cm.
Üdv Peter

Kép
Kép
Raptor
Juvenile
Juvenile

Vissza: Keres