Pókdokumentáció terepen

Az összes nem Theraphosidae-s pókos kép helye.

Re: Pókdokumentáció terepen

HozzászólásSzerző: Fince Dátum: 2008.10.02., csüt. 01:17

Yareus írta:Mégis sikerült találni?
Y

Szia!

:wink: Nem bírtam a véremmel...Ez a promóciós óriásposzter:) A blogon meg ott van a produkció (lehet, hogy ide is feltöltöm majd).
:twisted: :twisted: Kép :twisted: :twisted:
Kép
Fince
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: siler Dátum: 2008.10.28., kedd 17:05

Már régi, de nemtudom felraktam e már ide is.

2008 május 14.-én érdekes élményben volt részem. Ajánlom minden kezdő és haladó pókásznak, mint a csígyakorlatot a shaolinpapoknak, hogy egyszer egy pókfajra rácuppanva menjen terepre.

Kép
Előtte persze nézzen utána mindenki vagyon-e szezonja...
Kép
Tegnap Nikolajjal a Vejby és Rågleje közötti Heatherhillet látogattuk meg hogy Hypsosinga albovittata (Westring, 1851) példányokat gyűjtsünk. Vasárnap (11.-én) már voltunk itt és DNS-kutatásra 13 példény sikerült fogni. Jelen EXPEDÍCIÓ (ugyanis ez is az) célja a faj természetes élőhelyen való megfigyelése, hálójának megfigyelése volt.

Kép

Ha az Acmemapperen beirjuk Heatherhill koordinátáit (copy/paste) - N 56.08754 E 12.14372 és máris megkapjuk a pontos helyet ahol üldögéltem tegnap 18:00-21:00 között. Lásd két oldalt a képet. Kereszt jelzi a fát illetve a nyíl ahonnan a képet lőttem.

Kép

Az amúgy rendkívül tetszetős kinézetű, színében változatos (lásd később) a fajokat, először nehéz volt észrevenni. Az itt honos Erica virágaira ugyanis a nőstények rendkívül hasonlítanak.

Kép

Kép

Persze egy idő után (és ebben a lemenő nap fénye is segített) észrevettük az apró bozótok közé rejtett hálókat. Érdekesség, hogy a háló közepe nyitott, és ez a többi keresztespókra nem csak az állaspókokra jellemző.

Kép

Végül pedig de nem utolsósorban a hímeket találtuk meg. Már a terepen feltűnt, hogy vannak sötétebb hímek (az fekete utótest elején egy kis fehér pöttyel) illetve olyanok amelyiknél a levélminta (folium) szépen látszik. Bevallhatom ezek a képek "műtermiek, ugyanis a terepen kizárólag fűhálózással lehet ilyen pókokat fogni.

Kép

Kép

Mintegy 60 egyedet gyűjtöttünk, melyek közül 10et élve hoztunk el fotóalanynak.

Mikroszkópozás közben kiderült hogy számos színvariációban élnek az állatok (ezt a variációt egy nagyobb lakásméretű területen is tapasztaltuk - CF ruleZ). A két végletet mikroszkópos képeken is bemutatom.

Hímek

Kép

Kép

Nőstények

Kép

Kép

A nőstények 20x nagyítással jobbra a hímek 30x nagyítással láthatóak. Használjatok explorert az oldal megnézéséhez.
----------------------
APROPÓK BLOG
----------------------
siler
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Fince Dátum: 2009.06.06., szomb. 13:25

Agelenatea redii

Kép
:twisted: :twisted: Kép :twisted: :twisted:
Kép
Fince
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: siler Dátum: 2009.06.16., kedd 14:39

Halihó, a képeket két külön posztban (ott jol megy a html-s diavetítő is amit itt nemtudok belőni a BBCode miatt) POSZT1 POSZT2 is ajánlok mindenki figyelmébe.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép