Scolopendra (általános infó!)

Százlábús tartási tapasztalatok és fényképek.

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.09.03., hétf. 18:38

Valóban!

de kíváncsi voltam a véleményetekre! ezek tényleg nagyon hülye emberek! többet tényleg nem fogok!
---------------
üdv: mimu
----------------------
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.09.21., pén. 16:20

Hali!

Nem rég jártam egy könyvesboltban, és elkezdtem nézni a rovaros stb. könyveket. csodák csodájára találtam egy könyvet amiben egy teljes egész oldal :D scolopendrákról szolt! ki is vettem a leglényegesebbet!

A scolopendrák mérgét a kínaiak gyógyszernek használják. több betegséget is írt, de csak a reuma jut eszembe!

Csak ennyit szerettem volna megosztani veletek :)
---------------
----------------------
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2007.09.28., pén. 10:48

mimulus írta:Hali!

Nem rég jártam egy könyvesboltban, és elkezdtem nézni a rovaros stb. könyveket. csodák csodájára találtam egy könyvet amiben egy teljes egész oldal :D scolopendrákról szolt! ki is vettem a leglényegesebbet!

A scolopendrák mérgét a kínaiak gyógyszernek használják. több betegséget is írt, de csak a reuma jut eszembe!

Csak ennyit szerettem volna megosztani veletek :)

Szevasztok!

Kiszárított szkolopendrákat is használnak valamire, gondolom gyógyszerként. ;)
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2007.10.16., kedd 11:23

Szevasztok!

Most hogy kicsit egyenesbe kerültem itt kint, megosztanék veletek pár hasznos etetési tapasztalatot.

Mivel a tücsök beszerzése itt nem olyan egyszerű (kb 20-30 db közepes 4€, a fele általában már döglött ;)), úgy gondoltam hogy valami más forrás után kell néznem. Kézenfekvő volt a hallal etetés. Néhányszor próbáltam már otthon, több kevesebb sikerrel, de nekem macerás volt kicsit. Most a szkolo-im pisztráng filét esznek. :mrgreen: Ez olcsóbb és kb 50x annyi mint a tücsök. Az általam jelenleg tartott 7 faj mind kivétel nélkül elfogadta (a pókok 50%-a, a skoreszok közül egy sem :(). Hátránya csak annyi hogy 1-2 nap után elég büdös tud lenni, szóval takarítani muszály! ;)
Az AB-on olvastam egy másik számomra eddig teljesen ismeretlen -a "cikk" írója által is véletlen felfedezett- eledelt. Ez nem más mint a száraz haltáp (majd kipróbálom és megírom milyen). Fő élelemforrásnak nem ajánlom, de hasznos lehet vészhelyzetben....és nem büdös (annyira) ;)
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2007.12.01., szomb. 13:14

Sziasztok!

Csak arra szeretném felhívni minden kedves barátom figyelmét hogy az olykor borsos áron kishazánkban hirdetett százlábúak néha nem azok, aminek hirdetik őket. Érdemes legalább egy képet kérni és lecsekkolni az állatot mielőtt kifizetjük az x ezer forintot, esetleg megkérdezni pár embert. ;)
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.12.02., vas. 19:16

Igen én is mondom, mivel Immével megnézegettük a dolgokat ,figyeljetek oda mert a mostani hirdetésekben bizony ott van mumus... :(
---------------
----------------------
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Laox Dátum: 2008.02.07., csüt. 19:10

Sziasztok!

Kb. 1 éve van egy vietnámi százlábúm. Fél éve a föld alatt van. Rendesen locsolom, stb, de nem jön a felszínre. Kétszer néztem meg a fél év alatt, hogy él-e, élt is, a kajatücskök is mindig eltűnnek, viszont magát az állatot sosem látom. Nagy kínzás lenne az számára, ha vékonyabb földréteget hagynék neki és egy fát, ami alá bújhat, viszont így majd nem tudja megát elásni és én is látni fogom néha?
Kép
Laox
Spiderling
Spiderling

HozzászólásSzerző: krall Dátum: 2008.02.07., csüt. 22:53

Szerintem a nem rossz ötlet a vékonyabb talaj, csak hát mit is értesz vékony alatt? Kb 5-6 cmet mindenféleképpen hagyjál. De ez az én véleményem.
Én sem szoktam alájuk rakni egy gigászi vastagságu talajt, de én külömböző tereptárgyakkal szoktam növelni a bisztonság érzetüket.
Üdv: bence

"Édes apám mondta: Fiam, ha nem fér el a pipere cuccod a szappantartón buzi vagy! Vagy anyádra ütöttél." by KAP
krall
Juvenile
Juvenile

Előző

Vissza: Centipede