Scolopendra (általános infó!)

Százlábús tartási tapasztalatok és fényképek.

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2007.06.20., szer. 01:59

krall írta:Hali!
Végig néztem az oldalon, aminek a linkjét felraktad Imme. Van egy olyan kép amikor a béka szájából log ki a scolo. Na akkor ez komoly van olyan béka ami lenyom egy scolopendrát?

Szevasz!

Van! ;) De itt speciel asszem egy sérült szkolo-t kapott a béka...
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: hydra Dátum: 2007.06.20., szer. 07:31

Attól függetlenül szép teljesítmény :)
Üdv: Áron
hydra
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: krall Dátum: 2007.06.20., szer. 22:42

Hali!
Újabb kérdésem lenne :lol: . Tehát a scolopendráknál is van olyan fejlődés ütem beni eltérés mint a pókoknál hím és nöstény között?
Üdv: bence

"Édes apám mondta: Fiam, ha nem fér el a pipere cuccod a szappantartón buzi vagy! Vagy anyádra ütöttél." by KAP
krall
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.06.21., csüt. 12:26

Hi!

a scolopendráknál több helyen olvastam hogy a kifejlett példányoknál a nőstényeknek rövidebb és kicsit vastagabb uszály lábaik vannak, mint a hímeknek! Általában méretbeli különbség is van de ez nagyon elenyésző! külön külön szexálni meg marha nehéz mivel nem tudjuk az azonosító jegyeket. Ezt több helyen is olvastam de javítsatok ki ha nem igy van! . én ennyit tudok! Többiek?
---------------
üdv: mimu
----------------------
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2007.06.21., csüt. 23:48

Sziasztok!

A növekedési ütemről nem tudok érdemben mondani semmit, mivel a szexálás is nehéz. Azért ennek utánanézek! Bár a pókoknál sem igaz ez minden esetben, sőt....
A hímek nőstények közötti különbség ahogy Mimulus is említette valós, de nem lehet általánosítani/biztosat mondani itt sem (sajnos).
A konklúzió tehát annyi hogy semmi sem biztos! :mrgreen:
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: krall Dátum: 2007.06.26., kedd 19:20

Hali!
Levedlettek a kis dárgák 1 hét külömbséggel. Már kaptak enni is. Most olyan 5-6 cm körül lehetnek.
Imme mondtad, hogy már tartottál együtt több egyedet. Mik voltak a tapasztalataid?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára krall 2007.06.27., szer. 11:46-kor.

"Édes apám mondta: Fiam, ha nem fér el a pipere cuccod a szappantartón buzi vagy! Vagy anyádra ütöttél." by KAP
krall
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.06.26., kedd 21:00

Na az szuper! külömböző fajokat? elvileg itt is él a kannibalizmus. Szerintem csak egy fajbol azonosat a mutilansot amit, amúgy is együtt lehet! de most mar kíváncsi vagyok! krall dobj már egyképet majd nekünk :)
---------------
----------------------
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: krall Dátum: 2007.06.27., szer. 11:48

Bocsi, elírtam :oops: . De már javítva :P .
Hát az a nagy harci helyzet, hogy most állok fényképezőgép vásárlás előtt. Tehát amint meglesz jönnek a képek. Mimulus amim meg volt kép azt már átküldtem neked msn-en (aszem).

EDIT: Ilyen jellegű javításokat kérlek ne eszközölj! Így a kérdőre vonásnak sincsen semmi értelme. Inkább nyomj egy új postot amiben elmagyarázod, hogy te hogyan is gondolotad (Peti89)

krall
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2007.06.28., csüt. 20:57

Sziasztok!

Én mutilansokat tartottam együtt, de elvileg ez működik más fajoknál is. 2 dolog kell: elég hely és elég kaja. ;)
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: krall Dátum: 2007.07.01., vas. 18:50

Az jó, mert mutilansokat vettem tőled. :D A sok kaja az oké, de mekkora az az elegendő hely?

krall
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2007.07.02., hétf. 20:15

krall írta:Az jó, mert mutilansokat vettem tőled. :D A sok kaja az oké, de mekkora az az elegendő hely?

Szia!

Nálam ketten ellaktak egy 20x20-as alapterületű dobozban is, igaz abban volt 25-30cm talaj is. Azért ennél nagyobb helyet ajánlok ha sokáig akarod együtt tartani őket, mert nálam csak ideiglenesen voltak így.
Ja és amikor megérkeztek 6-osával voltak 15x10x5cm-es dobozokban (10-14cm-es állatok). ;)
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Fince Dátum: 2007.07.13., pén. 16:27

Fince írta: A haverom mesélte, hogy nekik úgy tanították Fr. Guyanában, hogy a 30cm hosszt elérő "Szkolopondsz" marása esetén nem sok esély van a túlélésre,

Sziasztok,

Közben találtam egy filmet, melyen éppen a Francia Guayanába érkezett újoncokat oktatják, itt is megemlítik:

Kép

Kép

Az említett részlet a filmből itt található:

http://www.youtube.com/watch?v=5GNbLsjXWBM
:twisted: :twisted: Kép :twisted: :twisted:
Kép
Fince
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Demjén Zsófia Dátum: 2007.08.03., pén. 17:00

Ajvé!

Ez mind szép és jó, de felhívnám a figyelmet ama kis apróságra, hogy a millipede ezerlábúakat jelent :sunny: - még Amerikában is :oops: . Remélem ez nem tévesztett meg senkit :roll: !
Üdv!
Demjén Zsófia
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.09.03., hétf. 13:10

Hát ismét egy video!
Nekem személy szerint nem tetszik! kicsi a küzdőtér!
T.blondi vs. centipede
http://www.youtube.com/watch?v=b_j6IZe-AJY
---------------
----------------------
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Peti89 Dátum: 2007.09.03., hétf. 18:32

Üdv!

Ezek hülye emberek hülye játékai...én úgy érzem több ilyen videót nem kéne belinkelni.
Üdvözlettel: P89
"Akinek látszunk, arról mindenki ítélhet, amilyenek
valóban vagyunk, arról senki sem." -Voltaire

Kép
Peti89
Semiadult
Semiadult

ElőzőKövetkező

Vissza: Centipede