Scolopendra sp. Malaysia

Százlábús tartási tapasztalatok és fényképek.

HozzászólásSzerző: hydra Dátum: 2007.03.22., csüt. 18:28

Itt is igaz az aranyszabály, de ezt már Ti is leírtátok, jobb félni mint megilyedni. Inkább becsüljük egy kicsit túl, mint alá.
Üdv: Áron
hydra
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Kapor Dátum: 2007.03.23., pén. 14:34

Sziasztok!
Nem egészen értem, hogy mi az h az sp-knek erős. Ez az t akrja jelenteni, hog yazért erős a csipése mert sp, vag yazért sp mert erős a csípése? Hogy is van ez? Rmélem csak vicceltél mimulus ezzel a kijelentéssel. :) Amugy a méregerősség messze nincs összefüggésben ebben az esetben a mérettel, sztem.
Aztán végülis egy borzasztócsörgőkígyóra is lehet aztmondani, hogy jobb tulbecsülni, mint lebecsülni, de attól h túlbecsülöd, attól még ugyan úgy megborít bárminemű embert :), szóval sztem túlbecsüésről lehet beszélni eg ymadárpók esetén, de valóban életveszélyes állatoknál ugyis mindegy, hog ytulbecsülöd e vagy sem, az életével játszik az illető.
Nos nemtudom h érthető volt e, de a gigantea a scolok mumusa. Ezügyben informlódhattok Papp Tominál is, ha jol gondolom, ő is erősíteni fogja a véleményem.
Ami meg az egzakt tudományt illeti, megpróbálok keríteni valmit a gigantea mérgéről...Nemtudom, hogy mennyire lesz könnyű, vag ynehéz, de mondjuk itt a fórumon egy ember csipőből tudna valmit szerintem elővarázsolni a talomból.
Na mostmár télleg off vége, mert márkezdem kényemetlenül érezni magam, ebben a topikban, ezzel a tmával.
Kapor
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.03.23., pén. 16:41

Kapor írta:Sziasztok!
Nem egészen értem, hogy mi az h az sp-knek erős. Ez az t akrja jelenteni, hog yazért erős a csipése mert sp, vag yazért sp mert erős a csípése? Hogy is van ez? Rmélem csak vicceltél mimulus ezzel a kijelentéssel. :) Amugy a méregerősség messze nincs összefüggésben ebben az esetben a mérettel, sztem.
Aztán végülis egy borzasztócsörgőkígyóra is lehet aztmondani, hogy jobb tulbecsülni, mint lebecsülni, de attól h túlbecsülöd, attól még ugyan úgy megborít bárminemű embert :), szóval sztem túlbecsüésről lehet beszélni eg ymadárpók esetén, de valóban életveszélyes állatoknál ugyis mindegy, hog ytulbecsülöd e vagy sem, az életével játszik az illető.
Nos nemtudom h érthető volt e, de a gigantea a scolok mumusa. Ezügyben informlódhattok Papp Tominál is, ha jol gondolom, ő is erősíteni fogja a véleményem.
Ami meg az egzakt tudományt illeti, megpróbálok keríteni valmit a gigantea mérgéről...Nemtudom, hogy mennyire lesz könnyű, vag ynehéz, de mondjuk itt a fórumon egy ember csipőből tudna valmit szerintem elővarázsolni a talomból.
Na mostmár télleg off vége, mert márkezdem kényemetlenül érezni magam, ebben a topikban, ezzel a tmával.

Szerintem hadjuk ezt a témát!
ahogy látom te sem és én sem értek hozzá!
Feleslegesa vita és a gúnyolódás! Én csak egyh alandó vagyok aki tart két scolopendrát! az életkörülményeket próbálom megcsinalni lehet ő legjobbra, a többi hogy mennyi mérget enged belém ha megcsíp nem érdekel! Körültekintő és óvatos vagyok! Nekem ez elég!
arra akartam kitérni hogy a Scolopendra subspinipes
fajok több méreganyagot bocsájtanak ki csípésnél (mg) mint mondjuk egy viridicornis ! na mindegy !
Szép napot!
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Kapor Dátum: 2007.03.23., pén. 19:30

Hi!
sajnálom ha b***ogatásnak jött le, nem annak lett szánva, de ezen kár felhúzni magad.
Hogy ki mihez ért, azt inkább hagyjuk:-)
Egyébként semmi közöm hozzá, hogy ki mit tart, de vannak olyan állatok, amiihez nem elég az óvatosság (én pl csak ezért nem tartok fekete mambát).
Az egészből a lényeg amire már kb a hatezer hozzászólásommal ezelőtt célóztam, hogy én giganteát nem ajánlom tartásra, tekintettel arra, hogy az itten fórumozók életkora kb 14 év (és itt nem Immére gondolok).
Mégeccer boccs ha megsértettem bárkit is, egyébként akinek meg nem inge ne vegye magára.
Üdv:G
Kapor
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2007.03.23., pén. 21:31

Sziasztok!

Nagyon elkanyarodtunk a témától, javaslom az általános info rovatban folytassátok (én ott folytatom ;)), vagy nyissatok új topic-ot (Pl méregerősség stb.).
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.04.04., szer. 06:24

A terráriumban...
mosakszik a vizesnél!
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mimulus 2007.12.02., vas. 20:11-kor.
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.04.05., csüt. 12:26

még egy egyenes kép :)

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mimulus 2007.12.02., vas. 20:12-kor.
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.04.06., pén. 09:27

és vissza !

Kép
mimulus
Semiadult
Semiadult

Előző

Vissza: Centipede