Trachycormocephalus sp.

Százlábús tartási tapasztalatok és fényképek.

Trachycormocephalus sp.

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2005.11.11., pén. 13:10

Tanzániából:

Kép

Kép

Kép
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: marton Dátum: 2005.11.13., vas. 21:47

hi

asszem megyek Tanzániába... :lol: ezeket Te szedted Imre?
marton
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: brachy Dátum: 2005.11.13., vas. 22:10

Hi
Mért nem teszed mellé a kezed, h milyen nagyok is :lol: . Mekkorák ők??
Deep respect, :twisted: brachy :twisted:

,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Kép
brachy
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: Flash Dátum: 2005.11.14., hétf. 10:46

Hi!

Nagyon jók a képek. Nekem is nagyon megtetszettek ezek a dögök. Sajna nem találtam róluk semmit. Tudnátok valami angol vagy magyar oldalt írni ahol művelődhetek egy picit? Vagy ha esetleg írnátok röviden arról hogy mit kell tudni róluk azt is megköszönném.

Üdv.: Flash
If you want respect, you've got to take it.
Flash
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2005.11.14., hétf. 12:33

brachy írta:Hi
Mért nem teszed mellé a kezed, h milyen nagyok is :lol: . Mekkorák ők??

Mellettük egy sima ásványvizes palack kupakja van... a méretet viszonyíthatod! :wink:
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2005.11.14., hétf. 18:24

marton írta:hi

asszem megyek Tanzániába... :lol: ezeket Te szedted Imre?

Sajnos nem én szedtem őket, de remélem egyszer a saját élőhelyükön is lefotózhatom őket. :wink:
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2005.11.14., hétf. 18:29

Flash írta:Hi!

Nagyon jók a képek. Nekem is nagyon megtetszettek ezek a dögök. Sajna nem találtam róluk semmit. Tudnátok valami angol vagy magyar oldalt írni ahol művelődhetek egy picit? Vagy ha esetleg írnátok röviden arról hogy mit kell tudni róluk azt is megköszönném.

Szia!

Köszi a dícséretet, nagyon nehéz őket fotózni, állandóan mozognak!! A legtöbb százlábúnak erős mérge van, ezért óvatosan kell bánni velük. A kereskedelmi forgalomban kaphatók felnőttkori mérete 13-30 cm között van, fajtól függően. Majd írok egy rövid ismertetőt a fajról vagy csak úgy általánosságban róluk, és felnyomom a workshop topicba!
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ZoozDa Dátum: 2005.11.14., hétf. 19:48

Hello Imme cimbi,

Imme írta:...Majd írok egy rövid ismertetőt a fajról vagy csak úgy általánosságban róluk, és felnyomom a workshop topicba!

Nagy örömömre szolgálna (nem csak nekem), csak ha kérhetlek ne a Workshop-ba rakd, mert mint tudod az csak egy átmeneti és csak madárpókos hely. Ha rám hallgatsz itt a százlabúakon belül indítasz egy "Általános tudnivalók" topikot, az lesz a tutter.

Várjuk... :wink:
Üdv:
ZoozDa
ZoozDa
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2005.11.15., kedd 10:42

Trachycormocephalus sp.
"Neon-kék százlábú"

Élőhely: Tanzánia, Kelet-Afrika, füves szavannák.
Életmód: Talajlakó, aktív.
Habitus: Agresszív, gyors. Tapasztalt tartóknak ajánlott!
Etetés: Mindent megesznek, amit le tudnak gyűrni legyen az tücsök, csótány, lisztkukac vagy gyászbogárlárva.
Hőmérséklet: 23-26C.
Tartás: Az egyed méretétől függően annyi laza szerkezetű talaj, hogy kényelmesen áskálhasson benne. A talaj lehet tőzeg, kókuszrost, esetleg mindez virágfölddel, homokkal keverve. Fontos, hogy minimum olyan magas dobozban tartsunk minden százlábút, mint amilyen hosszú maga az állat. Ha módjuk adódik rá, azonnal megszöknek!! Én álatalában, ha bármit csinálok velük, a dobozukat egy nagyobb műanayag dobozba helyezem, így ha a kiront a kis aranyos, még mindig ott a másik!
Méreg: Orvosilag számottevő erősségű méreggel rendelkezik.
Általános leírás:
A Sc. cingulata-hoz hasonló méretű és felépítésű, kékeszöld csíkkal a testén és hasonló színű lábakkal.
Sajnos, mint álatlában a százlábúakról, a Trachycormocephalus-ról is kevés információ áll rendelkezésünkre.
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Flash Dátum: 2005.11.15., kedd 11:16

Hi!

Köszi szépen. Érdekes jószágok. Egyszer talán nekem is lesz egy. De előtte még gyűjtök egy kis tapasztalatot. :D

If you want respect, you've got to take it.
Flash
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: ZoozDa Dátum: 2005.11.15., kedd 11:21

Hello Imme,

nem rossz, egyre jobban tettszenek, :wah:
Milyen gyakran illik ezeket etetni ? Mi a különbség a hímek és nőstények között ? Mikor lesz egy példány ivarérett? :) ,
sorry a sok kérdésért, de ha ,már elkezdtük ?

Ha sok info összejön lehet tényleg csinálunk egy beszélgetős külön topikot a százlábúaknak...aztán majd átpakoljuk ezt. :wink:
Üdv:
ZoozDa
ZoozDa
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2005.11.15., kedd 11:35

ZoozDa írta:Hello Imme,

nem rossz, egyre jobban tettszenek, :wah:
Milyen gyakran illik ezeket etetni ? Mi a különbség a hímek és nőstények között ? Mikor lesz egy példány ivarérett? :) ,
sorry a sok kérdésért, de ha ,már elkezdtük ?

Ha sok info összejön lehet tényleg csinálunk egy beszélgetős külön topikot a százlábúaknak...aztán majd átpakoljuk ezt. :wink:

Szevasz!

Szerintem kb. úgy kell őket etetni mint a pókokat. A hímek és nőstények közti különbséget elég nehéz megállapítani. Néha mikor tisztálkodnak, lehet látni magát az ivarszervet (ez a tuti :lol: ), valamint a hímek kissé vékonyabbak, kisebb a fejük stb. Az ivarérettségüket nem tudom mikor érik el, gondolom ennél a fajnál olyan 10cm körül. Sajnos még én is csak tapogatózom a témában, gyűjtöm az infokat!! :wink:
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2006.03.10., pén. 09:42

Közeleg a vedlés!

Kép
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Vissza: Centipede