Scolopendra subspinipes mutilans L. Koch, 1878

Százlábús tartási tapasztalatok és fényképek.

Scolopendra subspinipes mutilans L. Koch, 1878

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2006.07.25., kedd 09:52

Sziasztok!

Az elveszett képek helyett.

Kép

Kép
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2006.08.08., kedd 13:58

Sziasztok!

Vedlés előtt:
Kép

Vedlés után:
Kép
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: krall Dátum: 2007.04.24., kedd 23:39

Szia Imme!
Ide leírnál a fajról, egy pár jellemzőt? Meg a tartásról valamit? Vagy ez a topic csak a képeknek van fentartva, és nyissak egy újat?
Üdv: bence

"Édes apám mondta: Fiam, ha nem fér el a pipere cuccod a szappantartón buzi vagy! Vagy anyádra ütöttél." by KAP
krall
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2007.04.25., szer. 18:09

Szia!

Az egyik leggyakoribb ázsiai faj. Több egyed is tartható együtt megfelelő táplálás mellett. Mély földben is gyakran láthatók, mivel sokszor vannak a felszínen. Max méretük kb. 15cm.
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.04.26., csüt. 14:53

Rakjál be nekik növényt bújkálót fakérgeket csak vigyázz a penészre! talajnak a humusz vermiculit keveréket vagy kokuszrostot, virágföldet!
Az én Scolopendráimnál nem használok virágföldet a penész megelőzése miatt! de nagyobb helyen jobban szellőző helyen szerintem szeretik az állatok!
Hőmérséklet: 20 - 25 Celsius nappal / 18 - 20 Celsius este
Páratartalom : 70 - 85 %
Etetés: tücsi, csótány, csiga stb.. minden ami mozog és lebírkózza :)
ha nagyobb helyen tartod őket akkor nem lesz semmi kannibalizmus, meg ahogy Imme is írta! Bár kettő étvágyát nem lesz nehéz kielégíteni :wink:

további szép napot!
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: krall Dátum: 2007.07.10., kedd 20:29

Hali!
Már kértétek, hogy tegyek fel képet a kis scolokról. Gondoltam ha már mutilansok akkor inkább ide rakom mint az általános infókba.
Kép
Hát elég gyenge képlett. Kölcsön géppel és hát nem könnyű őket lefotózni de aki tart az tudja.

"Édes apám mondta: Fiam, ha nem fér el a pipere cuccod a szappantartón buzi vagy! Vagy anyádra ütöttél." by KAP
krall
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.07.11., szer. 09:44

Na most felraktad a képet és egy érdekelne! a mutilansnak tudtommal bár tudom kép alapján nemlehet de akkor is. na a lényeg nekem furcsa hogy csíkos a lába! tudtommal a mutilansnak nem csikos a lába fiatal korában sem! Ethostigmus trigonopodus fajnak viszont igen és ezzel a tulajdonságával könnyen be is azonosítható! lehet a képen látszik így! de hogy is van ez? biztos mutilans? és a Ethostigmus trigonopodus is elég sötét, a mutilansnak általában sárga a lába(van narancs és piros is) és nem csíkos! Bocsi az okoskodásárt de ez később ugy is kiderül! És várok kritikát! (Okosodjunk :))
Szép napot!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mimulus 2007.07.11., szer. 19:17-kor.
---------------
üdv: mimu
----------------------
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: krall Dátum: 2007.07.11., szer. 17:46

Na most ezt nem tudom, erről Immét kérdezd. Én mint mutilans vettem tőle. De most hogy mondod érdekes......

krall
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.07.15., vas. 19:27

Itt egy kis mutilans "yellow legs"!
hasonlít hozzá ?
Kép
---------------
----------------------
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2007.07.17., kedd 18:13

krall írta:Na most ezt nem tudom, erről Immét kérdezd. Én mint mutilans vettem tőle. De most hogy mondod érdekes......

Szia!

Ne haragudj de sajnos összekevertem a neveket. Nem mutilans hanem morsitans (így a sávok is stimmelnek). Én is csak most figyeltem fel rá, hogy végig mutilansként emlegettem, de nem az. Természetesen visszaveszem ha gondolod, he meg nem, akkor valami csekélységgel kárpótollak a csalódásért! Elnézést mégegyszer. :roll:
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.07.17., kedd 18:41

szerintem ez előfordul! és biztos nem csalódott de természetesen majd ő dönt! Én örülnék ha két olyan scolom lehetne :)
Szép napot Nektek!
---------------
----------------------
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: krall Dátum: 2007.07.18., szer. 22:05

Imme írta: Természetesen visszaveszem ha gondolod, he meg nem, akkor valami csekélységgel kárpótollak a csalódásért! Elnézést mégegyszer. :roll:

Hali!
Semmi gond. Nincs probléma, ezek is nagyon tetszenek. Ezt a kárpotlos dolgot meg majd e-mailban megbeszéljük, mert ez már privi dolog.
Jut eszembe a multkori e-mailemet megkaptad?
Ja és ha már nem mutilans akkor egy új topicban, vagy priviben tudnálnekem egy kis jellemzést írni a fajról?
Köszi

krall
Juvenile
Juvenile

Vissza: Centipede