Archispirostreptus gigas

Ezerlábús tartási tapasztalatok és fényképek.

Archispirostreptus gigas

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2005.12.29., csüt. 14:58

...Tanzániából.

Kép

Info a workshop-ban! ;)
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: cocodeo Dátum: 2007.02.17., szomb. 09:19

Legújabb szerzeményeim. Még nem szexálva.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cocodeo 2007.02.18., vas. 09:41-kor.
cocodeo
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: brachy Dátum: 2007.02.17., szomb. 11:11

Szia

Szép állatka :). Pár tanácsot adnék. Tegyél be neki több levelet, mondjuk egy 10cmnyi avart. Sokkal jobban fogja magát érezni és jócskán emeld meg a páratartalmat...
Deep respect, :twisted: brachy :twisted:

,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Kép
brachy
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: cocodeo Dátum: 2007.02.17., szomb. 12:33

Szia brachy!

Köszi! Egyenlőre átmeneti helyen vannak, hamarosan átkerülnek egy 120 literes terkóvá alakított akváriumba amit szépen és otthonosan akarok megcsinálni nekik.

Valami ilyesmire gondoltam:
http://www.diplopoda.de/html/imgs/terrarium_mathias.jpg

A szexálás viszont nem egyszerű dolog! :) De eddig amennyire kivettem sikerült két kislányhoz jutnom. Ez még nem 100%, de várom a hímtulajdonosok jelentkezését.
cocodeo
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2007.02.17., szomb. 13:28

cocodeo írta:A szexálás viszont nem egyszerű dolog! :) De eddig amennyire kivettem sikerült két kislányhoz jutnom. Ez még nem 100%, de várom a hímtulajdonosok jelentkezését.

Szia!

Pedig sokkal egyszerűbb, mint a szkolopendráknál! ;)

Link:
http://www.geocities.com/millipedes_uk/Sexing/gender.html

Ide sajnos regisztrálni is kell:
http://www.flickr.com/photo_zoom.gne?id=20573514&size=o
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: cocodeo Dátum: 2007.02.17., szomb. 18:08

Szia Imme!

Köszi a linkeket! Szerencsére az már tudom, hogy mit kell keresgetni, vagy nézegetni rajtuk. A nem egyszerűség abból ered, hogy amint hozzájuk érsz a fejüket bebólintják és azok a bizonyos hetedik lábak rögtön takarásba kerülnek, ha viszont kinyújtózkodnak olyan ügyesen tekeregnek, hogy éppen nem látni a lényeget. Tegnap vagy egy órát szórakoztam velük, és amennyire sikerült kivennem néhány pillanatra, elég lányosnak tetszett a dolog.
cocodeo
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Demjén Zsófia Dátum: 2007.02.18., vas. 09:19

Szia cocodeo!

Gratula az állatkákhoz :D !

Gondolom, az előző hozzászólások és linkek alapján már tudható, hogy az első képeden egy nőstény van :)

Valóban elég vastag aljzatot igényelnek ezek az állatok. Én még méllyebbet ajánlanék, főként, ha szaporulat is lesz, mert a vedlés idején több hétre a föld alá vonulnak egy un. vedlő kamrát kialakítva maguknak, aminek a falait simára tömörítik, hogy kényelmesebb legyen.
A kifejlettek nem vedlenek már, de szívesen áskáknak, és az egyik legfontosabb táplálékuk a korhadó avar és fa anyaga :) .
És ami még nagyon fontos: a kültakarójuk meszet tartalmaz, ezért fontos, hogy Ca tartalmú kiegészítőket kapjanak, mi szépia "csontot" adunk, de a takarmánra szórt kalcium por is megteszi :) .
Üdv!
Zsófi
Demjén Zsófia
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: cocodeo Dátum: 2007.02.18., vas. 09:40

Szia Zsófi!

Köszönöm a tanácsokat! Tegnap sikerült megállapítanom mind a kettőről, hogy nőstény, így várom a hímtulajdonosok jelentkezését.

Jelenleg én is szépiát adtam nekik, az utolsó képen látható is néhány darabkája.
cocodeo
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Demjén Zsófia Dátum: 2007.02.18., vas. 12:24

Hali!

cocodeo írta:
Jelenleg én is szépiát adtam nekik, az utolsó képen látható is néhány darabkája.

Bocsi, gyanús volt :? . Hungarocell darabkáknak néztem :oops: .

cocodeo írta:Sziasztok!

Valaki tudna részletesebb információval szolgálni a szaporodásukkal kapcsolatban?

A párzás után néhány héttel rakják le a nőstények a petéiket, általában nem egy csomóban, hanem különböző helyekre az aljzatban. Kb. 3 hónapra kelnek ki a kicsik, majd közel 3 éves növekedés után érik el az ivarérett kort. Összesen akár 10 évig is elélhetnek. (Bár ez utóbbi nem biztos - nálunk nem éltek eddig :? remélem nem mi szúrtuk el :oops: )

Volt egy kis Google puskám is... :roll:
Üdv!
Zsófi
Demjén Zsófia
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: cocodeo Dátum: 2007.03.13., kedd 09:42

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy sikerül a két nőstény A. gigas-omat pároztatásra letétbe helyezni egy hím (+2 nőstény) mellé. Tudtok ezzel kapcsolatban valami tanácsot adni? pl.: Mennyi ideig maradjanak? Mire érdemes odafigyelni?

Még egy fontos dolog! Meg kellene őket jelölnöm huzamosabb időre a megkülönböztetés végett. Ezzel kapcsolatban van valakinek ötlete?
cocodeo
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Demjén Zsófia Dátum: 2007.03.13., kedd 10:07

Szia cocodeo!

Szerintem egy-két hét elég, de az 1 hónap a biztos 8). Különösebb bajuk nem lesz, ha megfelelő helyük van. Legyen elég mély (15-20 cm) és min. 15-20l talaj, hogy kényelmesen elférjenek.
A jelölésre nincs bevált módszerem, de próbálj meg hibajavító festékkel óvatosan kis pöttyöt a feji ízekre kenni, ott nem tuja letisztítani (lehetőleg az ízek közé ne menjen) - remélem beválik :roll: .
Üdv!
Zsófi
Demjén Zsófia
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: cocodeo Dátum: 2007.03.13., kedd 22:31

Szia Zsófi!

Köszi a tippet! Jómagam is a hibajavítóra gondoltam, csak nem tudom, hogy tartalmaz-e valami számukra káros anyagot. Szerencsére jó helyre fognak kerülni, nem hiszem, hogy gond lesz.
cocodeo
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: cocodeo Dátum: 2007.03.19., hétf. 09:56

Sziasztok!

A hibajavítós jelölés jó ötlet volt. Észre sem vették. Csütörtök óta 4 héten keresztül egy adult hímet is tartalmazó csoport tagjai. Kezdődhet az izgalom, hogy lesz-e szaporulat.
cocodeo
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: alien007 Dátum: 2007.05.11., pén. 23:18

Sziasztok.
kb 3 hete vettem két archispirostreptus gigast és rá 3 napra az egyik elpusztult, nagyon ki vagyok akadva. Okozhatta a pusztulását az hogy előtte egy nappal leesett a kezemről miközben mászkált kb 40 cent magasról csempére esett szegény:(
Remélem valaki tud majd válaszolni.
Előre is köszi.
alien007

HozzászólásSzerző: cocodeo Dátum: 2007.05.12., szomb. 09:46

Sziasztok!

alien007:
Szerintem eléggé rendesen közrejátszhatott. Volt valami külsérelmi nyom? Mennyi idővel utánna pusztult el?

Az enyémek előzőekben említett kirándulásából úgy néz ki, hogy nem volt sikeres. Amikor mentem értük jobban szemügyre tudtam venni mindegyiket és amelyikek mellé kerültek szerintem egy másik faj egyedei voltak, mivel a szelvények közötti szinezet eléggé eltérő volt.

Mindenesetre a börzén sikerült beszereznem egy fiúcskát (bár nem volt túl egyszerű mert nagyon kevés volt, de ugyebár a türelem... :lol:) így ismét kezdődhet az izgalom. :D
cocodeo
Semiadult
Semiadult

Következő

Vissza: Millipede