Botsáskák

Ide az egyéb rovaros témák tartoznak, pl. imádkozó sáskák, levélutánzó sáskák, képek tapasztalatok vegyesen.

Botsáskák

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2008.08.22., pén. 23:03

Szevasztok!

Hadd mutassam be a legújabb szerzeményeimet.

Peruphasma schultei... már nagyon régóta szerettem volna ilyet
Kép

Dyme sp. ez meg szép zöld :)
Kép
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Re: Botsáskák

HozzászólásSzerző: Peti89 Dátum: 2008.08.23., szomb. 00:04

Nájsz, nájsz, nájsz :)

Gratza hozzájuk :) Ahogy látom föld van, sztem azt felejtsd el :) legalább is ahogy látom a felverődésből. Takarítás szempontjából borzalmas, a petéket nem találod meg és bepenészedik :D Bár dekoráció szempontjából nem a legjobb de a papírtörlő frankeszabb ;)
Üdvözlettel: P89
"Akinek látszunk, arról mindenki ítélhet, amilyenek
valóban vagyunk, arról senki sem." -Voltaire

Kép
Peti89
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2008.08.23., szomb. 10:44

Peti89 írta:Nájsz, nájsz, nájsz :)

Gratza hozzájuk :) Ahogy látom föld van, sztem azt felejtsd el :) legalább is ahogy látom a felverődésből. Takarítás szempontjából borzalmas, a petéket nem találod meg és bepenészedik :D Bár dekoráció szempontjából nem a legjobb de a papírtörlő frankeszabb ;)

Oksi, köszi szépen megfogadom a tanácsod. Ez még amúgyis csak az ideiglenes helyük.
Majd csinálok még képeket csak em akarom zargatni őket állandóan. ;)
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Banderras Dátum: 2008.09.18., csüt. 11:37

Hali a schultei tartása mennyire nehéz mire kell figyelni?
Banderras
Spiderling
Spiderling

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2008.09.21., vas. 17:57

Szia!

Nálam jól elvannak, viszonylag hidegben is (18C).
Szeder levelet esznek meg Ligustrum féléket.
Szaporodni még nem szaporodott itt, de folyamatosan párzanak. A szakirodalom szerint nem nehéz szaporítani sem őket.
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Peti89 Dátum: 2008.09.21., vas. 20:57

üdv

Ilyen fajom még nem volt, szóval csak általánosságba tudok nyilatkozni. Gondolom ő is inkább meleg kedvelő faj (22°C felett) Az alacsony hőmérséklet valószínűleg azért nem jelent gondot mert imágó állataid vannak. Ebből később olyan problémák lehetnek, hogy a peték (ha lesznek), nagyon neheze, sokkal lassabban, vagy nem is kelnek ki. Amikor kikelnek, a vedlésnél lehetnek zűrök, a vedlési ciklusok eléggé meg fognak nőni, és lehetek vedlési problémák. De persze ez mind attól függ hogy mennyire meleg igényesek.

Kép
Peti89
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2008.09.23., kedd 10:03

Peti89 írta:üdv

Ilyen fajom még nem volt, szóval csak általánosságba tudok nyilatkozni. Gondolom ő is inkább meleg kedvelő faj (22°C felett) Az alacsony hőmérséklet valószínűleg azért nem jelent gondot mert imágó állataid vannak. Ebből később olyan problémák lehetnek, hogy a peték (ha lesznek), nagyon neheze, sokkal lassabban, vagy nem is kelnek ki. Amikor kikelnek, a vedlésnél lehetnek zűrök, a vedlési ciklusok eléggé meg fognak nőni, és lehetek vedlési problémák. De persze ez mind attól függ hogy mennyire meleg igényesek.

Szia!

Az én állataim kifejlettek (ezért is írtam hogy párzanak), mivel Peruban csak egy kb. 5 hektáros területen, a Cordillera del Condor nevű helyen élnek, ezért 15-25C közötti hőmérsékleten nyugodtan tarthatók. A faj meglepően keveset is eszik, épp a lassú metabolizmusa miatt. A peték 20C-on keltethetőek optimálisan. Szóval szobahőn jól elvannak.
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Demjén Zsófia Dátum: 2008.09.23., kedd 10:09

Hali Peti89!
Mi tartunk schultei-t. És az az igazság, hogy hegyvidéki faj lévén elviseli, sőt valóban igényli a hűvösebb klímát. A meleg, túl párás környezet a végüket jelenti. Természetesen a növendékeket a vedlések miatt viszonylag párásabban kell tartani, viszont a meleg rájuk sincs jó hatással.
Egy külföldi állatkert panaszkodott, hogy nekik nem megy ez a faj, pedig mindent megadtak nekik amit más botsáskáknál természetesenek tartottak, kiderült, hogy túl melegen tartották őket :?
Nekünk pedig sikerült a túl sok párásítással megválnuk pár példánytól, úgyhogy erre is oda kell figyelni :roll:!
Takarmányként fagyalt, loncot, orgonát mondanak. Mi fagyallal etetjük őket, mert az a tél folyamán is hozzáférhető.
Tartása mindezeken túl nem bonyolult, igen szaporák, és ha a környezet megfelelő, minden gond nélkül szépen felnőnek :)
Üdv!
Zsófi
Demjén Zsófia
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: Peti89 Dátum: 2008.09.24., szer. 22:02

Hoj Hoj!

Igen tehát előbb nézzek utána aztán mondjak valamit :D
Tápnövény hiányába nem volt ilyen fajom, asszem ideje lenne betelepítenem egy adag fagyalt a kertbe.
Mindenesetre ezt eléggé benéztem :oops: De nézzük pozitívan tanultam valami újat :D

Kép
Peti89
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Pinyo Dátum: 2008.12.07., vas. 15:35

Sziasztok!
Lett egy párom a hétvégi börzéről. Még asszonypajtás is azt nyilatkozta róluk, hogy : "szépek" meg azt hogy "viccesen néznek ki".
Végre sikerült valamit küzdelem nélkül abszolválnom :-)
Az elhelyezés után pár órával, már neki is kezdtek falatozni. (Fagyalt kaptak...)
Remélem tényleg elég szapora ahhoz, hogy megdolgozzon a kajáért és takarmány is lehessen belőle....

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pinyo 2010.09.25., szomb. 20:33-kor.
Üdv.: Pinyó
Pinyo
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: ZoozDa Dátum: 2008.12.09., kedd 10:45

Hello,

Pinyo írta:Lett egy párom a hétvégi börzéről...

jó-"pofa" :D
Üdv:
ZoozDa
ZoozDa
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Demjén Zsófia Dátum: 2008.12.09., kedd 12:44

Sziasztok!
Pinyo írta:
...Remélem tényleg elég szapora ahhoz, hogy megdolgozzon a kajáért és takarmány is lehessen belőle....

Nem tudom, a madárpókok ízlése mennyire kényes, de ezek a botsáskák, ha támadás éri őket egy igen kellemetlen szagú anyagot fecskendeznek ki magukból. (Valószínű az íze sem lehet túl jó.)
Nem véletlen, hogy botsáska létükre nemigazán törték magukat, hogy a környezetbe olvadjanak, sőt... ha veszélyt éreznek, feltűnő piros szárnyaikat is elővillantják, hogy figyelmeztessenek vele. (Ezt sem egészen azért, hogy könnyebben levadásszák őket.)
Azok a fajok viselkednek így, akik biztosak abban, hogy nem lesznek mások étlapján. Vagy mert kibírhatatlan az ízük, vagy mert erős méreganyagot tartalmaznak. Mivel ezt a fajt nem olyan rég fedezték fel, nem hiszem, hogy sok tapasztalat van már azzal kapcsolatban, hogy etethető-e, és ha igen minek adható.
Ezért hát - már csak így ránézés alapján, de - fő az óvatosság!
Én egyelőre semminek nem adnám oda... :shock: :roll:
Üdv!
Zsófi
Demjén Zsófia
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: Pinyo Dátum: 2008.12.09., kedd 19:41

Hali!
Igen, a "szárnyak" miatt már én is gondolkoztam... nem-e mérgezőek...
A kifecskendezett kellemetlen szagú anyagot meg még nem tapasztaltam...
Mindenesetre a táplálék állattá avanzsálásig, még eltelik majd egy-másfél év... Hátha tanulok addig más kárán. :twisted:
Ha nem, akkor meg nem árt fontolóra vennem alaposan, amit írtál.

Köszi az infót Zsófi!
Üdv.: Pinyó
Pinyo
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Yareus Dátum: 2009.04.17., pén. 23:06

egy Peruphasma schultei nőstény:
Kép

Kép
Y
Kép
Yareus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: rubigo Dátum: 2009.04.23., csüt. 18:22

Sziasztok botsáska szakik!

A napokban Pécsett a Malomvölgyi tó partján egy nyárfán ugrópókokra vadásztam a fényképezőgépemmel, amikor egy botsáskára lettem figyelmes.
Hogy hogyan került oda, fogalmam sincs. Az is csoda, hogy észrevettem, mert nagyon apró. Nemrég kelhetett ki a drága, mert van vagy 2-2,5 cm. Egy ismerősömnek voltak pálcika alakú botsáskái, egyik reggelre rengeteg hasonló méretű mászkált a terráriumában, mint ez... (Nekem eurycantha calcarata volt régebben kettő..)
Sajnos nem volt nálam semmi, amibe elrakhattam volna, így elindultam, hogy szerzek egy befőttesüveget vagy valamit, bízva abban, hogy addig nagyon nem császkál el... Visszamentem, hosszas keresés után megtaláltam, hazahoztam...

Ha valami hazai faj és nem is botsáska igazából, homályosítsatok fel légyszi, ugyanakkor, ha botsáska, tippeket kérnék milyen faj lehet... (talán Carausius morosus?) :)

Rakok fel videót majd youtube-ra arról, ahogy jellegzetesen, botsáskamód ingadozva lépked, csak most még szegény befőttesüvegben leledz...

http://kepfeltoltes.hu/view/090420/DSC04047_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
rubigo
Spiderling
Spiderling

Következő

Vissza: Rovarok