kérdések

Ide jöhetnek a hüllős, gyíkos, kígyós, teknősös, képek és irományok.

HozzászólásSzerző: HerpeTFeri Dátum: 2007.05.01., kedd 08:34

Hi!

Nem. Más éghajlati viszonyokat kedvelnek. A boa esőerdőben, a királysikló meg szavannán és félsivatagban él.
Üdv: HTF
HerpeTFeri
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2007.05.02., szer. 08:08

czola írta:Lehet 1ütt tartani 1 boa constrictort és 1 kaliforniai királysiklót?

Szia!

Én nem javaslom semmilyen kígyó együtt tartását, még azonos fajokét sem! Az előbb említett okok mellett megjegyezném, hogy a kaliforniai királysikló más kígyókat is megeszik. A boát nem fenyegeti ez a veszély, de egy kisebb kígyót simán. ;)
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.05.02., szer. 18:21

Meg persze a méretbeli különbségeket is figyelembe kell venni! nehogy a boa összetörje a siklót!
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2007.05.03., csüt. 04:57

mimulus írta:Meg persze a méretbeli különbségeket is figyelembe kell venni! nehogy a boa összetörje a siklót!

Szia!

Ezt most nem igazán értem, arra gondoltál hogy "átmegy" rajta?
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: mimulus Dátum: 2007.05.03., csüt. 13:19

Imme írta:
mimulus írta:Meg persze a méretbeli különbségeket is figyelembe kell venni! nehogy a boa összetörje a siklót!

Szia!

Ezt most nem igazán értem, arra gondoltál hogy "átmegy" rajta?

nem:) de baleset mindig történhet! láttam már ilyet egy boltban hogy a nagy összecsavarodva volt és alatta a sikló! bár nem értek annyira ehez! csak a szememmel láttam! :)
mimulus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Kocsi Dátum: 2007.05.03., csüt. 19:48

Helló!

Én meg hallottam h ha több kígyót tartanak együtt (ugyanazt a fajt), az etetésnél történhet baleset, mert két kígyó ugyanarra a zsákmányra veti rá magát és a nagyobbik kígyó nemcsak a zsákmányra tekeredhet rá hanem a kisebbik kígyóra is és megfojtja mindkettőt majd lenyeli.
Ha lenne kígyóm csak egyesével tartanám őket mert biztonságosabb.
Két fajt meg biztos nem tennék össze.
Üdv.
Robi
Kocsi
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: hydra Dátum: 2007.05.04., pén. 16:14

Szerintem a kanibál fajokat leszámítva praktikusabb az együtt tartás, hiszen ugyan a kígyók nem társas életűek, de egymás jelenélte hasznos inger lehet számukra és nem "unatkoznak". Kajáltatásnál egyszerűen külön kell választani őket, nálam tökéletesen bevált. Esetleg a finnyásabb fajok nem esznek műanyag dobozban. Náluk oda kell figyelni, amíg az utplsó falat is el nem fogy.
Bár tény, hogy mondjuk kifejlett P. molorus párnál kicsit érdekes lenne a szétválasztás és az odafigyelés is :)
Üdv: Áron
hydra
Semiadult
Semiadult

Leopárdgekko

HozzászólásSzerző: shark11 Dátum: 2008.06.11., szer. 20:38

Most kaptam ingyen egy beteg :( leopárdgekkót az a baja hogy nem akar se enni se inni :? és ha valamit sikerül bel rakni azt egy perc után vissza hozza :cry: . Szerintem valami a emésztőrendszerével lehet mert a hasán van egy feket rész (belül van mert csak amiatt látom, hogy a bőre nagyon átlátszó). PLS valaki írja meg mit tehetnék :roll:
shark11
Spiderling
Spiderling

Re: Leopárdgekko

HozzászólásSzerző: Sniper Dátum: 2008.06.11., szer. 20:47

shark11 írta:Most kaptam ingyen egy beteg :( leopárdgekkót az a baja hogy nem akar se enni se inni :? és ha valamit sikerül bel rakni azt egy perc után vissza hozza :cry: . Szerintem valami a emésztőrendszerével lehet mert a hasán van egy feket rész (belül van mert csak amiatt látom, hogy a bőre nagyon átlátszó). PLS valaki írja meg mit tehetnék :roll:

Szia!

A legtobb es legjobb amit tehetsz, hogy amint lehet elviszed allatorvoshoz!

szerk.: latom pesti vagy, az allatorvosi egyetem rendelojeben biztosan tudnak segiteni... sok jo orvosuk van!

Udv.:G
Az elet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!
Sniper
Semiadult
Semiadult

Előző

Vissza: Hüllők