Paroedura pictus (Madagaszkári talajlakó gekkó)

Ide jöhetnek a hüllős, gyíkos, kígyós, teknősös, képek és irományok.

Paroedura pictus (Madagaszkári talajlakó gekkó)

HozzászólásSzerző: Muki Dátum: 2005.10.12., szer. 14:45

Itt nézhetitek meg új kis kedvencünket Ferit:

Ránézünk barátnőmmel és röhögünk! :)

Kép

Kép

Kép[/b]
Muki
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Peti89 Dátum: 2005.10.15., szomb. 15:07

Üdv!

Szép kis állat, olyan mint egy raptor :D
Üdvözlettel: P89
"Akinek látszunk, arról mindenki ítélhet, amilyenek
valóban vagyunk, arról senki sem." -Voltaire

Kép
Peti89
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2005.10.15., szomb. 19:24

Gratula!

Nekem is volt régen 3db, nagyon jó fejek, csak győzd etetni. :D
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Muki Dátum: 2005.10.16., vas. 20:36

Imme írta:Gratula!

Köszi srácok!

Igen, ezt utólag tapasztaltam, hogy a gyomra helyén egy fekete lyuk tátong, ami mindent beszippant! :D

Te mivel etetted ha szabad megkérdezni? Nekem eddig a lisztkukac jött be nagyon, mert szépen elveszi a csipeszből és talán 5-6 darabbal jól is lakik! ;)
Muki
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2005.10.17., hétf. 13:34

Muki írta:
Imme írta:Gratula!

Köszi srácok!

Igen, ezt utólag tapasztaltam, hogy a gyomra helyén egy fekete lyuk tátong, ami mindent beszippant! :D

Te mivel etetted ha szabad megkérdezni? Nekem eddig a lisztkukac jött be nagyon, mert szépen elveszi a csipeszből és talán 5-6 darabbal jól is lakik! ;)

Szia!

Mindent megeszik, ami a szájába belefér, a lisztkukac tökéletes neki, meg a tücsök is. :) Vitaminozni is kell neki a kaját rendszeresen!
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Paroedura pictus

HozzászólásSzerző: Muki Dátum: 2006.01.21., szomb. 21:53

Sziasztok!

Csináltam róla újabb 2 képet! :wink:

Kép

Kép
Muki
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: vanillad Dátum: 2006.02.03., pén. 16:06

Sziasztok!

Nekem is van 2 db pictus gekkóm, az egyikről már tudom is hogy nőstény mert tojásokat rakott:) NAgyon szeretetreméltó kis állatkák és talán jobban szeretem őket a 2 másik leopárd gekkómnál. A pictus gekkót elég könnyen kézhez szokattam és birom mint egy béka úgy tud ugrálni csak úgy 20 centiket tehát nagyon oda kell figyelni rá ha szabadon van:) Rengeteg képem van már róluk, mert mániám hogy fotózom őket:) Csak kár hogy egy fénykém a szeme szépségét pl nem tudja visszaadni. Jelenleg a tojás keltetésével bajlódom, remélem sikerrel járok és nem késtem le hogy életképes maradjon...
Tanácsom a gekkó tartóknak akik leopárd vagy pictus gekkót tartanak: a legjobb táplálék nekik a tücsök! (vitaminporral beporozva pl. én ReptoCal-t használok erre a célra), a lisztkukaccal való etetést ha lehet mellőzni kell illetve csak néha-néha kell adni, hiszen a lisztkukac felboritja a kálcium és fehérje háztartását a gekkónak, igy nem egészséges neki annyira. Bár meg kell hagyni valóban a legkényelmesebb etetési módja a gekkóknak de mint mondtam nem feltétlen tesz jót nekik. Sok sikert:) Majd rakok fel én is képeket mert van kismilla..
vanillad
Spiderling
Spiderling

HozzászólásSzerző: Muki Dátum: 2006.02.03., pén. 20:39

vanillad írta:Sziasztok!

Nekem is van 2 db pictus gekkóm, az egyikről már tudom is hogy nőstény mert tojásokat rakott:) NAgyon szeretetreméltó kis állatkák és talán jobban szeretem őket a 2 másik leopárd gekkómnál. A pictus gekkót elég könnyen kézhez szokattam és birom mint egy béka úgy tud ugrálni csak úgy 20 centiket tehát nagyon oda kell figyelni rá ha szabadon van:) Rengeteg képem van már róluk, mert mániám hogy fotózom őket:) Csak kár hogy egy fénykém a szeme szépségét pl nem tudja visszaadni. Jelenleg a tojás keltetésével bajlódom, remélem sikerrel járok és nem késtem le hogy életképes maradjon...
Tanácsom a gekkó tartóknak akik leopárd vagy pictus gekkót tartanak: a legjobb táplálék nekik a tücsök! (vitaminporral beporozva pl. én ReptoCal-t használok erre a célra), a lisztkukaccal való etetést ha lehet mellőzni kell illetve csak néha-néha kell adni, hiszen a lisztkukac felboritja a kálcium és fehérje háztartását a gekkónak, igy nem egészséges neki annyira. Bár meg kell hagyni valóban a legkényelmesebb etetési módja a gekkóknak de mint mondtam nem feltétlen tesz jót nekik. Sok sikert:) Majd rakok fel én is képeket mert van kismilla..

Szia vanillad!

Először is üdvözöllek a fórumon!

Tökre happy lettem, hogy még valakinek van ilyen kis rosszcsontja! :))) A képen látható hímecske nem egy barátságos egyed. 2 másik társát gyilkolászta meg... :oops:

Én is inkább tücsivel etetem, mert legalább annál vadászik is, tehát az ügyességétől is függ a dolog. Ha lesznek kicsik, akkor keress majd meg, érdekelne egy párocska őkelmének! :wink:
Muki
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: zotyy Dátum: 2006.02.03., pén. 21:01

Sziasztok itt Debrecen be is láttam egy kereskedése pictus gekkókat és be kell vallanom tényleg nagyon aranyosak :)
Amik a kereskedésbe voltak azok csak 5-6 cm esek lehettek.
Üdv: Zotyy
zotyy
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: vanillad Dátum: 2006.02.09., csüt. 22:20

Szia Muki:)

Nos valóban aranyos kis kedves állatok, de a keltetésben mivel nincs gyakorlatom és a szakirodalom is elég gyér a pictusokról így próbálkozásom kiváncsi leszek siker koronázza-e. A 3 tojásból (összesen 4-et rakott de az elsőnél nem voltam elég gyors és nem sikerült kivennem időben előle:) jelenleg 1 van épen ami úgy néz ki alakul és remélem tényleg ki is kell a kis pictus. A másik kettő tojás úgy nézett ki hogy abból nem is lesz semmi ugyanis az egyiket már eleve megsértettem amikor kivettem a másik pedig átrakáskor sérült meg..pedig óvatos voltam nagyon is! Egyébként a gekkóimat mind Debrecenben vettem, szal ott kb 2 helyen is tudom hogy árulnak pictus-t. Egyre készülj fel Muki, hogy elég lassan de szépen fog fejlődni a pictusod, tehát ne várj tőle nagyon gyors növekedést:) Kérdésem egyébként lehet banális de kiváncsi lennék rá, hogyha kicsi pictus-t kaptál honnan tudod hogy hím??? Ugyanis kis korban elég nehéz megállapitani...ivarérett állapothoz közel tudják megmondani kb hogy hím -e vagy nőstény s azt is csak egy jó szakember.
vanillad
Spiderling
Spiderling

HozzászólásSzerző: Toma Dátum: 2006.12.18., hétf. 12:30

Ferit tőlem mentette meg Muki anno, és tényleg egy vérengző fenevad kikészítette több társát is!Gyönyörűek a fotók.Tudom nem frissek, de én most láttam őket először.
Toma
Spiderling
Spiderling

Vissza: Hüllők