Siklók

Ide jöhetnek a hüllős, gyíkos, kígyós, teknősös, képek és irományok.

Siklók

HozzászólásSzerző: sajtosbob Dátum: 2005.11.27., vas. 15:42

Kár, hogy nem volt eddig ilyen topic. Én "imádom" őket, ezért merészkedtem nyitni egyet. Várom a további képeket!

Addig is Árpi a 3 éves hím gabona (Carolina színváltozat):
Kép
Spiders rulez!!!
sajtosbob
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: Kapor Dátum: 2005.11.28., hétf. 17:39

Kedves sajtos bob!
Én életemben nem halottammég carolina színváltozatról, pedig sztem elég sok szinváltozatot ismerek.....
Jó lenne nem hüleségeket irogatni a fórumokra, vag yha valki ilyne baromsáágokat mond nekd akkor kezeld az információit fenttartással....

Amug y aképen eg ysztem teljesen normál színű egyed látható. És még csak azt sem lehet mondani h carolinai populáció, hisz az itthoni gabonák teljesen belterjesen tenyésztett állatok, egy populáció tiszta állat horribilis összegbe kerülne..

Üdv: G
Kapor
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2005.11.28., hétf. 21:10

Esetleg nyomnál egy teljes "alakos" képet is, hogy lássuk milyen. :wink:
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: sajtosbob Dátum: 2005.11.28., hétf. 21:35

Kapor, ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt!: :P
(kérlek ne dorgálj le, mikor Te sem vagy a legtájékozottabb"!)
http://www.dksnakes.co.uk/carolina_corn_snake.htm

Amugy én nem hiszem, hogy a vedbefogottak mindig horribilis összegért futnak, van ahol titkolják is, mert a vadbefogottakal több lehet a baj.
Spiders rulez!!!
sajtosbob
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: Kapor Dátum: 2005.11.29., kedd 01:00

Kedves sajtosbob!
Bárhol és bármikor vitázok veled a színekről ha igényt tartasz rá :-)
Azthiszem nállad mindeképp tájékozottabb vagyok. Ha már belinkelted az oldalt akkor belogolnék neked onnan egy két dolgot:

"near to the wild colour form" : szerény véleményem szerint a near teljesen elhagyható. Vagyis egész egyszerűen egy normál színű állatról van szó, ami a vad színen belül egy igen világos árnyalatot takar.

"Carolina corns": ez magára a populációra utal. Carolina környékén elterjedt kígyók ilyne világosak. Amerikában a gabonasiklóknak rendkívül sok populációja él a vadonban, amelyek mind VAD színezetűek, de árnyalataikban eltérnek (lower keys, uper keys, miami phase stb stb).
Ezeket szokás kint megkülönböztetni.
Mint már emlitettem itthon nem léteznek ezek a különbségek, már csak a belterjes tenyésztés következtében sem!
És még egy apróság: a te képeden elég sok a szürke, amit ha jol megnézel a linken amit belogoltál, teljesen hiányzik ez a szürke árnyalt (tehát a te kígyód még elég sötét is a linken szereplő kígyóhoz képest)
róla.
Mellesleg én is szívesen várnám a teljes alakos képet, akkor talán mégjobban tudnék kontrázni, vag yesetleg bebizonyíthatod az igazadat :-)
Üdv: G
Kapor
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2005.11.29., kedd 11:34

sajtosbob írta:Kapor, ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt!: :P
(kérlek ne dorgálj le, mikor Te sem vagy a legtájékozottabb"!)
http://www.dksnakes.co.uk/carolina_corn_snake.htm

Amugy én nem hiszem, hogy a vedbefogottak mindig horribilis összegért futnak, van ahol titkolják is, mert a vadbefogottakal több lehet a baj.

Nem akarok vitatkozni, de megkérdezheted a Délinél lévő állatkereskedést (nevet direkt nem írok ;)), hogy mennyiért adták régen a vadbefogott gabonákat. Amúgy szerintem a linken lévő kígyó egy az un. vörös albínó változatok közül... de igazából tökmindegy. :D
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Kapor Dátum: 2005.11.29., kedd 15:36

Jááj Imme, legalább Te ne :-) :wink:
Adjak képet vörös albinó fejéről? :D (ezzel persze csak hülültem , a nyakam teszem rá h tisztában vagy azzal h hogy néz ki egy vörös alb (amelanistic))
Szóval csak nézd meg jobban a képet, ez tele van szürkével, amelanistikben egy szál nincs.
Üdv: Gábor
Kapor
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2005.11.29., kedd 16:59

Kapor írta:Jááj Imme, legalább Te ne :-) :wink:
Adjak képet vörös albinó fejéről? :D (ezzel persze csak hülültem , a nyakam teszem rá h tisztában vagy azzal h hogy néz ki egy vörös alb (amelanistic))
Szóval csak nézd meg jobban a képet, ez tele van szürkével, amelanistikben egy szál nincs.
Üdv: Gábor

A linkelt képre gondoltam.... :mrgreen: , nem erre! :wink:
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: sajtosbob Dátum: 2005.11.29., kedd 18:03

Nem akarok vitázni...nekem végülis teljesen mind1 milyen színváltozat. Van benne valami, amit a sima színváltozatról írtál, Kapor. A lényeg, hogy én szeretem a siklókat és ha nem is ismerem 100%-osan a színváltozatokat (az alapokkal tisztában vagyok, pl.: snow, amelanistic, blood red...stb) de ismerem a fajokat. (nem vagyok szakértő!!). Már interneten és egyéb helyeken annyit olvasni a színváltozatokról és különböző "fázisokról"(az ottani populáció színváltozatai, amit írtál), hogy teljesen megkavarnak és szinte lehetetlen megállapítani, hogy az adott állat milyen színváltozat, vagy éppen fázis.

Imme:

Én is az általad írt Déli pu.-i kereskedésben vettem. :P
Spiders rulez!!!
sajtosbob
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: Kapor Dátum: 2005.11.29., kedd 23:17

sajtosbob:
Háát az a lényeg h szereted a siklódat, viszont még mindig belekötnék az egyik hozzászólásodba, emiatt lécci ne sértődj meg :-)
Szóval egyen rangú skálán emlitetted az amelanistikus szót a blood red-del. Arra hivnám föl a figyelmedet h az amelanisztikus jelző eg ykategóriát takar, és az amelanizmusnak vannak változatai, amik a különböző színváltozatok: "sima piros", blood red, candy cane, rubby red stb stb
Albinizmus színváltozatai: snow, bubblegum, ghost stb stb
Sokak számára elég zavaros a tma, de egy régebbi tarrarium magazinban sztem nagyon jól levannak irva a ezek a szinvariácik Dr Antal Ákos genetikus tollából.
Üdv:Gábor
Kapor
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: NoX Dátum: 2006.01.13., pén. 15:56

Hello!

Lenne egy égetően sürgős kérdésem valakihez aki jobban ért ezekhez az állatkákhoz mint én. Ma vettem észre barátnőm siklóján, hogy a jobb szemén a hártya fel van dagadva. Az alábbi képen rendesen látszik, akinek van valami ötlete az please válaszoljon, mert nagyon aggódunk miatta.

Köszi

Itt van a kép: http://www33.brinkster.com/nox1984/DSC03378.jpg
NoX
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2006.01.13., pén. 20:05

Szia!

Ez kemény, még ilyet sosem láttam, pedig egy ideje tartok kígyókat! Én mindenképp megkérdeznék egy állatorvost, hogy mi ez. Olyan mintha vízzel lenne feltelve... Oldalról nincs képed?
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: terrariumanimals Dátum: 2006.05.19., pén. 17:13

szia! a feldagadtszemüre visszatérve....egyik ismerősömnem régóta van egy Daboia russelii -ja ami hasonló cipőbe jár....de nála így mükszik: néha feldagad és akkor nem eszik de aztán szépen elmúlik....akkor viszont semmi baja.......szerintem is fordúlj vele orvoshoz egyébként, de nemhiszem hogy túl nagy baja lehet ha az ő állata is már vagy fél éve "él és virul"....de elég ilyesztő.....
terrariumanimals

HozzászólásSzerző: NoX Dátum: 2006.06.01., csüt. 00:27

Hello!

Bocs, hogy csak ennyi idő után nézek be megint ide, de anno megoldódott a probléma, két nap alatt elmúlt a daganat és azóta semmi gáz az állattal, barátnőm is megnyugodott (mert az ő siklója volt).

Hogy ne legyek nagyon off holnap majd otthonról teszek fel egy-két képet a kicsikékről :wink:
Ha nem tudod, hogy hová mész, akkor minden út oda vezet.
NoX
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: NoX Dátum: 2006.06.01., csüt. 11:57

Nah, akkor amint igértem:

Kép

Ilyenek is voltunk :)

Kép

"...ülök a fa tetején..." :)

Kép

Ilyenek vagyunk evés után :)
Ha nem tudod, hogy hová mész, akkor minden út oda vezet.
NoX
Semiadult
Semiadult

Következő

Vissza: Hüllők