Tropiocolotes steudneri

Ide jöhetnek a hüllős, gyíkos, kígyós, teknősös, képek és irományok.

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2006.05.14., vas. 15:47

Szevasz!

Gratula a kis ördöghöz, nagyon jópofa! Dobhatnál kis info-t róla alkalomadtán (most lusta vagyok google-zni :wink: ), másoknak is biztos bejönne! :D

PS: Goggle-ztam, ha vaklakit bővebben érdekelne:
http://www.livefoodshop.co.uk/forum/ind ... topic=7180
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: priZZ Dátum: 2006.05.14., vas. 16:13

Szia Imme!

Még nem raktam öket vonalzó mellé, mert baromi fürgék, de olyan 6 centisre saccolom öket, cakli-pakli. Ha jól tudom Afganisztán és Pakisztánban összegyüjtött állatkák. Amíg dobozban voltak, kissé meg voltak szeppenve, de amióta terkóban vannak, pillanatok alatt elcikáznak a sziklájuk kedvenc helyére, valamint a farkuk kígyózó mozgásával (ami gondolom a legtöbb gekkóra jellemzö) próbálják magukról elterelni a figyelmet.

Elég jó kajások, légyméretü tücsköt szoktak kapni, a mikrótücsikre rá se hederítenek. Hetente 2x fognak kapni, most még "üríttetem" öket, ergo börze óta csak 1x etettem.

A szeméröl lehet következtetni arra, hogy éjszaka aktív hüllökröl van szó, bár akárhányszor hazaértem melóból ott sütkéreztek a sziklán, a melegítölámpa alatt. Félsivatagi, sivatagi faj lévén magas hömérsékletet igényel, 28-32 fok, helyenként akár 40 fok. Itatótál szüklséges ahhoz, hogy pótolni tudja folyadékigényét.

Olvastam, hogy havonta egyszer egy tojást rak sziklára, gyökérre, egyéb jól rejtett helyre, 2 hónap után, 28-30 fokos hömérsékleten kelnek ki a kicsinyek.

1 hímem van és 2 nöstényem, de hamarosan kapok megint.
If you want something done, do it yourself!
priZZ
Adult
Adult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2006.05.15., hétf. 12:18

Szia priZZ!

Frankó kis leírás! Köszi az info-kat....gondolkodóba estem..... :wink:
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: priZZ Dátum: 2006.05.15., hétf. 12:22

Hali Imme Barátom!

Imme írta:Frankó kis leírás! Köszi az info-kat....gondolkodóba estem..... :wink:

Köszi! Gondolom Te vagy annyira talpraesett, hog tudsz beszerezni magadnak. Ha mégsem, akkor majd szólj. :wink:
priZZ
Adult
Adult

HozzászólásSzerző: terrariumanimals Dátum: 2006.05.19., pén. 17:19

HI, priZZ!

mikrótücsikre rá se hederítenek

úgy tudom (+saját tapasztalat) hogy a gekkók 90%-a nem hajlandó megenni az elpusztult táplálékot......nálam néhány gekkó még csipeszről se veszi el ha nem mozog kellőképpen......
terrariumanimals

HozzászólásSzerző: priZZ Dátum: 2006.05.19., pén. 17:31

Hali tanimals!

Ez így van, de én nem is írtam sehol, hogy döglött kaját kínálam fel nekik. Idöközben már ettek mikrótücsiket is. Beszórtam vagy 30 darabot, éjszaka levadászták az összeset.

Azt nem tudod véletlenül, hogy annak ellenére, hogy éjszakai állatok, szükséges nekik az UV-A és UV-B fénycsö?
priZZ
Adult
Adult

HozzászólásSzerző: terrariumanimals Dátum: 2006.05.19., pén. 17:44

hi!

bocs, nekem a mikrotücs az fagyi :D .....szerintem tök logikátlan bármilyen UV használata olyan állatoknál ami napal nincs elől....én eleinte használtam de miután sikeresen lerántottam és eltörtem nem vettem újat, mert elgondolkodtam hogy tök felesleges ha akkor amikor megy nincsenek elöl.......
terrariumanimals

HozzászólásSzerző: priZZ Dátum: 2006.05.19., pén. 17:48

Hali!

Köszi, sejtésemet igazoltad: semmi értelme. Gondolkoztam ezen, mert pl. leogekkóknál szokás használi, pedig azok is éjszaka aktívak.

Mellesleg néha sütkéreznek kint a T. steudneri-k a melegítölámpa alatt, ezzel is megcáfolva az éjszaka aktiv mivoltukat. :lol:
priZZ
Adult
Adult

HozzászólásSzerző: terrariumanimals Dátum: 2006.05.19., pén. 17:59

fogságba sajnos a leopárdgekkók is sokszor vannak elöl....ennek az a fő oka hogy már az ük ük nagypapájuk is fogságba született és hogy a gazdik nagyrésze nappal eteti őket.....én arra törekszem hogy a normális életritmusa megmaradjon (nappal bent-éjjel kint) de ez nem mindig könnyű......természetesen az éjszaka aktív hüllők is napoznak.....én mint már mondtam nem használok viszont nyáron sokszor kiviszem őket napoztatni.....gondom soha nem volt egyik gyíkommal sem emiatt......
terrariumanimals

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2006.05.20., szomb. 11:47

Sziasztok!

Ezt az UV vs leopárdgekkó dolgot cáfolnám! Nem feltétlenül kell nekik az igaz, de saját tapasztalat alapján mondom, hogy szebbek a színeik, jobban kajálnak, jobban tojnak stb. Szóval nekik nem árt az tuti, és az is tuti hogy nem kifejezetten éjszakai állatok!! :wink:
Üdv:
Imme

Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: terrariumanimals Dátum: 2006.05.20., szomb. 18:20

hali Imme!

a szinei természetesen szebbek...ez kb olyan hogy a legjobb képek is napfénynél készülnek.......azt azért kiemelem hogy nállam amikor elég meleg van akkor akár egész nap kintvan minden olyan faj aki elviseli.....és az hogy nem teljesen éjszakai arról már irtam...hogy a gazdik miatt és a nem 100%-osan megfelelő körülmények miatt van...!!!..nekem a hat+1 gekkóból most már csupán 1 db jelenik meg nappal.....közel félév alatt sikerült rászoktatnom a normális életritmusra....ami a kajáltatás időpontjával és a hőmérséklet kialakításával érhető el.....(höm=az irodalmi adatok "nem jók")
terrariumanimals

HozzászólásSzerző: Szotyyy Dátum: 2006.07.09., vas. 23:18

Hello!

priZZ írta:
Elég jó kajások, légyméretü tücsköt szoktak kapni, a mikrótücsikre rá se hederítenek. Hetente 2x fognak kapni, most még "üríttetem" öket, ergo börze óta csak 1x etettem.

Ezt nem értem, hogy miért kell "'üríteni" öket? Ennek valamiegészségügyi okai vannak, vagy csak megszokás?

Azt nem irtad le hogy mekkorára nölnek meg, vagy ezek adult állatok? Mert akkor látom hogy ca. 6 cm.

Sztem elég pofás kis gyikok, nekem is kéne 1-2 darab. :)
Azt sem irtad le hogy mi a forgalmi értékük?
Ha tudsz majd szerezni, vagy megválnál a sajátaidtól (amit nem hiszek) akkor légyszives nekem is jelezz. :)

köszi
szotyyy
"Mert mindenkinek kell egy hobby."
Szotyyy
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: priZZ Dátum: 2006.07.10., hétf. 09:03

Szia Szotyyy!

Szotyyy írta:Ezt nem értem, hogy miért kell "'üríteni" öket? Ennek valamiegészségügyi okai vannak, vagy csak megszokás?

Vadbefogott állatok, nem tudhatod, milyen betegséget, vagy akármit hordoztak magukban, ezért hagytam, hogy egy ideig ürüljön a szervezetük, nem kaptak kaját.

Azt nem irtad le hogy mekkorára nölnek meg, vagy ezek adult állatok? Mert akkor látom hogy ca. 6 cm.

Adult állatok, igen, kb. 5-6 cm-esek.

Azt sem irtad le hogy mi a forgalmi értékük?

2.500 huf volt darabja a budapesti terrarisztika börzén egy német (vagy osztrák?) kereskedönél.
priZZ
Adult
Adult

HozzászólásSzerző: Szotyyy Dátum: 2006.07.10., hétf. 11:12

hyhy!!

Köszi!

Azt még had kérdezzem meg hogy mekkora helyet igényelnek? Gondolom a 3 együtt van.? Gondolom elég kicsi lehet a tojás amiből kikelnek, nem tudsz adatot arrol hogy mekkorán látják meg a napvilágot?
Ha lessz tojás vagy kicsi akkor arrol is kérnénk képet ha lehet. :)

üdv
"Mert mindenkinek kell egy hobby."
Szotyyy
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: priZZ Dátum: 2006.07.10., hétf. 11:24

Halee!

Szotyyy írta:Azt még had kérdezzem meg hogy mekkora helyet igényelnek?

Egy 30x30 cm alapú terkóban vannak, sajnos most már csak ketten, mert a nagyobbik nöstény, elég gyenge volt, és végül feladta a harcot... enni alig evett, nem tudom mi oka lehetett, mert pl. soha nem láttam, hogy bántották volna egymást.

Gondolom elég kicsi lehet a tojás amiből kikelnek, nem tudsz adatot arrol hogy mekkorán látják meg a napvilágot?

Nem tudom, nem láttam még, de gondolom nem lehetnek nagyobbak 1 cm-nél.
priZZ
Adult
Adult

Vissza: Hüllők