Nyilméregbékák

Ide tartoznak a békás, gőtés, szalamandrás, stb. képek és irományok.

HozzászólásSzerző: georgio Dátum: 2007.11.28., szer. 16:48

A tercsi mérete kb. 90x60x40. De csak azért mert a bútorba lett tervezve.
Az etetés egyszerű, kell vitamin por, ezt beleteszed egy edénybe , meg beleszórsz napos tücsköket, jól összerázod, majd beöntöd egy etetőtálba (nekem nagy petri csészém van, mert az üvegfalon nem tudnak kimászni a kis tücskök)
Ebim még nem volt, mostanában várom a hímek kurutyolását, tehát ezidőtájt lesznek ivarérettek. És csak ezután derül ki , hogy hány hímem lett és hány nőstény. Állítólag a békák hasi alakjából is lehet következtetni, a hímeké négyszögletes, a nőstényeké trapéz alakú, de erre nem vennék mérget.Az elkövetkező 1-2-3 hónapban minden kiderül...
"Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal."
georgio
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: brad Dátum: 2007.11.28., szer. 21:41

Szia!

Nem gondoltam volna hogy ilyen nagy, fényképen valahogy nem jön át. Vagy a terráriumból látszik kicsi, vagy a békák nagyok :D :P
Vannak benn nekik bujkálók? Valahol azt olvastam hogy szeretnek elvonulni, és egyesével. Igaz ez?
Örülnék ha készitenél pl szemből is képet a terráriumról, persze csak ha nem gond.

köszi
Some are like water, some are like the heat
Some are a melody and some are the beat
Sooner or later they all will be gone
why don't they stay young
brad
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: georgio Dátum: 2007.11.29., csüt. 17:11

Heló. Akkor itt mellékelek egy képet.

Kép

Középen vannak növények, futó , meg olyan nagylevelű is. Ez szolgál természetes búvóhelyül. De ha jól megnézed , van egy sziklabúvóhely is a virágok előtt. Ez 2 lapos kőre ragasztott harmadik lapos kő. A jobb hátsó sarokban van egy vízesés medencével. Előtte egy kis tocsogó is agyagból. A bal első sarokban van az etető petri csésze, ebbe öntöm a beporzott kis tücsiket. Az egész aljzat agyaggranulátum, és a tercsi feltöltve annyi vízzel, hogy az agyaggolyókat félig lepje el. Régebben voltak bennt mohák, de azok állandó rohadása miatt csak sűrűn kellett takarítani a terráriumot. Volt bennt egy félbevágott fatörzs is, de az is gombásodott, úgyhogy kivettem. Ezeket nagyon hamar fel kell ismerni, különben az állatok életébe kerülhet. Remélem segítettem, és kérdezz nyugodtan.
"Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal."
georgio
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: brad Dátum: 2007.11.30., pén. 09:57

Szia!
Na akkor most jól meglepődtem. Hatalmas ez a terrárium, lesznek még benne többen is? A vizeséses tocsogóba beleszoktak menni? Azt mondtad h még nem adultak a himek, szal még gondolom nemis hangoskodnak. Majd ird már meg h mennyire utálnak emiatt a szomszédok :D kiv lennék mekkora hangjuk lehet.
köszi szépen a képet
Some are like water, some are like the heat
Some are a melody and some are the beat
Sooner or later they all will be gone
why don't they stay young
brad
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: georgio Dátum: 2007.11.30., pén. 13:40

Még nem brekegnek, de már hallottam hogy fognak. Hát nagyon halovány. Kis béka-kis hang. Nem, nem lesznek többen. Ezeket is 3 országból gyűjtöttem be, annyira ritkák. Így most egy tenyészcsoportot alkotnak. Bár ha nem jó a hím-nőstény arány nagy gondban leszek. A vízesés alá be szoktak menni, de nem nagyon szeretnek úszni. A medencéban van egy mű tavirózsa, hogy ki tudjanak jönni rá.
Nézd meg ezt a kisfilmet, bár minősége nem a legjobb, mert fényképezőgéppel lett csinálva, nem kamerával, de azért egyszer megnézhető.

http://youtube.com/watch?v=oqWFXpBG_LY
georgio
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: Kapor Dátum: 2007.12.01., szomb. 14:37

Hali

Bocsi, de.... azé az aurátusokért fölöslges még akár csak a szomszédba is átmenni. Ez a faj a legkommerszebbek közé tartozik itthon is , és sikerrel szaporítják őket is, más fajokkal egyetemben.

G
Kapor
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: georgio Dátum: 2007.12.01., szomb. 21:54

Elég érdekes dolgot mondasz, mert nekem 3 külön helyről hozták be ezeket. Gulyás Balázs, Fekete Zoli barátom , és szinte az összes állatkereskedés segített benne. De mondj már léci egy nevet, mert majd jól jöhet , ha a tenyészcsoportom hím-nőstény aránya nem megfelelő úgyis cserélgetnem kell. A félreértések elkerülése véget nekem Dendrobates Auratus Blue békáim vannak. Köszi.
georgio
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: Kapor Dátum: 2007.12.02., vas. 12:58

Szia!

Hát ha bemész a trionyxba, akkor ott is előszoktak fordulni dendrobates auratus blue bébkák, de gyanítom a tropicariumtól is lehet szerezni őket, illetve ahogy említetted sztem Gulyás Balázs is tenyészti őket, bár ebben nem vagyok biztos.
Még egy tipp, ha a kisteki fele jársz (ex tuatara), valszeg ott is lesznek eladók.
Aztán ha mindezek a tippek nem jönnének be, bőven elég St Pöltenig kiutazni, mert ott is elég soxor botlok beléjük.

Üdv:G
Kapor
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: georgio Dátum: 2007.12.02., vas. 14:55

A Trionix-ban nemigen voltak sosem nyílméregbékák, Gulyás Balázst ismerjük, az eleségállatot tőle vesszük, de ő nem tenyészt kéket, mert azt mondta neki nem tetszik, a kistekit is ismerjük, ott vannak nyílméregbékák, de blue ott sem volt és most sincs. Itthon csak a dendrobates auratus green, dendrobates leucomelas békák az elterjettebbek. Én egyszerre akartam venni hatot, de úgy sikerült, hogy 2-t a tropicariumból, 3 -at St. Pöltenből és egyet meg nem is tudom melyik országból hozattam be. De még a külföldi börzéken is ha van, 1-2 darabnál többet nem igen tud beszerezni az ember. Én igazából tinctorius-okat akartam tartani, de borsos áruk miatt sajnos le kellett mondanom róluk. Akkoriban a hozzáértők azt mondták, hogy ezek a D.A. Blue békák is elég szépek, és higgyem el, ritkák, és áruk olcsóbb. Akkor kaptam először 3.-at Pöltenből, és rájöttem, hogy még kell hozzá , hogy kilegyen a tenyészcsoport. Na akkor kezdtem vért izzadni, amikor Fekusz haverom sorra jött haza a külföldi kiállításokról, és mindíg ugyanazzal a válasszal fogadott: nincs. Majd jött egyszer, hogy van, de csak egy. Aztán rá hónapok múlva , hogy van még kettő. De addig eltelt vagy fél év. Szóval azért furcsállottam, hogy te azt mondtad, hogy tele vannak a kereskedések. Én már eléggé ismerem az összes hüllős boltot, hisz már közel 2 évtizede tartok állatokat. Annak idején még az állatkert oldalában lévő Hüllőcentrumból is hordtam az egereket a pitonjaimnak, és már akkor jártam kiállításokra, amikor még nem a BNV területén voltak megrendezve, hanem közösségi házakban, és iskolák auláiban, vagy az Oázis kertészetben. Szívesen veszek minden jó tanácsot, tippet, de nem szeretem ha hasraütéses módszerrel kioktatnak. Ha valakinek konkrét tanácsa van akkor kérem nevekkel , címekkel alátámasztani, köszönöm !
georgio
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: Kapor Dátum: 2007.12.02., vas. 16:42

Kedves Georgio

Nos én nem azt mondtam, hogy orrba szájba minden bolt tele van tömve ezekkel a békákkal, én csupán azt mondtam , h itthon is a legkommerszebb békák egyike. Beszerzésük itthon sem lehetetlen, noha valószínűleg utánajárást igényel(het).
Azt meg h ki hány éve tart állatot, és miket, nemtudom miért kell ide keverni, mondjuk felőlem verheted a melledet, de ha érdekel és ennyire utazol, h ki mennyi ideje foglakozik állatokkal, én kb 5 éves korom óta tartok állatokat, meg ha már mellveregetésről van szó biológusnak tanulok (tök nem ide tartozik, de ha már igy alakult hát ideírom...).
Továbbra is fenntartom az állításomat, hogy ezek a békák nem ritka állatok, külföldre utazni értük nem feltétlen szükséges.
Egyébként meg nemtudom milyen gyakran jársz külföldi börzékre, de a külföldi börze se olyan, h mindig minden van, hanem bizonyos dolgok szezonálisak.
És mégvalmi... a trionyxban nem is olyan régen voltak nyílméregbékák (talán pont az általd keresett blue-k).
azt meg h ki hol vásárol, és ki mennyire ismeri a kereskedéseket, megintcsak fölösleges idekeverni, hiddel jo pár kereskedéssel ill alkalmazottaival énis jo viszonyban vagyok...

Nah szép napot
Kapor
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: Kapor Dátum: 2007.12.02., vas. 16:47

Mellesleg ha jobban érzed magad a tévhitedben, miszeritn k***a ritka békád van, akkor maradj meg ebben a hitben (csak másokat ne vakits ezzel a szöveggel), bocsánat h szóvátettem.
Kapor
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: georgio Dátum: 2007.12.02., vas. 19:13

Nekem sincs kedvem vitatkozni, nem is ezért írtam. Sosem mondtam, hogy az én békáim az egyetlenek az országban, csak azt , hogy ritkák. Amikor tőled neveket, címeket kértem, csak olyan információt kaptam, ami nem egészen állja meg a helyét. Az nem válasz, hogy néha itt is lehet kapni, néha meg ott. Ennyit én is tudok. És az meg relatív, hogy mit nevezünk ritkának. Szerintem 10 üzletből 9-ben nincs jelenleg ilyen béka. De mondom, ha konkrét nevet tudsz mondani vagy címet , szólj, mert szükségem lehet rá. Próbáltam beírni a Google keresőbe, hogy keressen magyar oldalakon Dendrobates Auratus Blue békákat, és tényleg, az én írásaimon és képeimen kívül talált 1-et. Egy tavaly októberi hirdetést.

http://www.google.hu/search?hl=hu&q=den ... %3Dlang_hu

Tehát nem valami jó ez a Google, elég gagyi kereső.....Legalább valami támpontot adhatnál, hogy hol keressem őket. Mert leveleznék is ilyen békák tartóival, az esetleges csere vagy pároztatás miatt.Segítséged előre is kösz, és nincs harag.
georgio
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: Kapor Dátum: 2007.12.02., vas. 19:52

Szia!

Épp most beszéltem Juhari Bálint barátommal (Trionyx). Ő is megerősitett abban h legkommerszebb béka itthon is, és évekig tenyésztette őket a kék barna illetve zöld színben egyaránt. Továbbá Udvari József (Trionyx) szintény tenyésztette őket, sőt cikke is jelent meg az egyik első terárium magazin számában, ahol is szintén le van irva h itthon is a legkommerszebbek a faj különböző színváltozatai.

Ennél több energiámat nem szeretnék fecsérelni erre a tmára, végülis aki akr az talál, aki meg inkább elhiszi h olyan ritka az akár hollandiából is hozathat.

Kapor
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: Kapor Dátum: 2007.12.02., vas. 19:58

Szia!

Okés, no para.
Egyébént vedd fel velük a kapcsolatot, igaz h a boltban ritkánvannak nyilmérgek, de őktuti tudnak segiteni békakeresés ügyében.

Kapor
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: georgio Dátum: 2007.12.02., vas. 20:36

Rendben van, úgyis minden héten járok eleségállatért a Trionixba, majd rákédezek, bár mindkét ismerősödre azt írtad TENYÉSZTETTE, ami ugye múlt idő, de meg fogom kérdezni. Tavaly amikor többször is bejártunk érdeklődni békák iránt, sajnos hónapokig nem tudtak szerezni. Kezd ez egy kicsit komikus lenni, tudod ez már aranyszabály, hogy amikor égre-földre keresel valamit, senki nem tud segíteni, és amikor mégis kapsz valahol, akkor mindenki azt hajtogatja: JAJJ, miért nem szóltál, én tudtam volna szerezni...
Sajnálom ,de ezzel a TARTOTTA, meg TENYÉSZTETTE, meg hallottam valakiről aki látta, ezzel nem győztél meg. Ha ilyen sokan tartanak kisujjból kellene kiráznod min. 10 jelenleg is tartó egyént. Elég sok fórumon vagyok tag, de mindenhol csak tanácsot kérnek tőlem, hogy hol és mennyiért lehet venni őket. Sem a terrárium.hu-n, sem a terrarisztika.hu-n, sem az arachnida.hu-n,sem a terrarista.hu-n,sem a trionix.hu-n, sem itt, meg még ki tudja hol, sehol nem találok sorstársakra.Nem azért tartom ezeket a békákat, mert ritkák(ugyanis nem áll szándékomban meggazdagodni belőlük) hanem mert a kék színű békák tetszenek, és mivel a tinctorius drága, ebben egyeztem ki.Én lennék a legboldogabb ha hasonszőrű emberekkel beszélgethetnék a fórumokon, de sajnos nem így van. Látod, itt is ahelyett, hogy békásokkal beszélgetnék, erre a vitára kényszerülök.....
Ne haragudj, ez már inkább OFF, mint beszélgetés a békákról. Nem akarok tovább vitázni. Maradjunk annyiban, hogy természetesen lehet kapni ezeket a békákat, de nem a sarki ABC-ben, és nem túl sűrűn.
Továbbra is várom azok hozzászólásait, aki akármilyen nyílméregbékát tartanak. Én már minden pillanatban meghallhatom a hímek brekegését. Az adulásuk már szerintem napokban, max. pár hétben mérhető. Nagyon szomorú lennék ha 6 nőstényem lenne :lol:
georgio
Juvenile
Juvenile

ElőzőKövetkező

Vissza: Kétéltűek