Bátorliget

Az egyik kategóriába sem tartozó állatok/egyebek(?) fényképei és a róluk szóló információk.

Re: Bátorliget

HozzászólásSzerző: Yareus Dátum: 2009.01.25., vas. 18:39

néhány mai kép:
A Pardosa-k már .. vagy még? éledeznek:
Kép

Valaki nem tudja fejből mi lehet ez a két szutyok?:
Kép

Kép
Y
Kép
Yareus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Fince Dátum: 2009.01.27., kedd 18:25

Szia!

Ezt nevezem! Egy lyuk a felhőn és máris terep...
:twisted: :twisted: Kép :twisted: :twisted:
Kép
Fince
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Yareus Dátum: 2009.01.27., kedd 19:21

szia Fince. épp a soron következő csapdaürítés alkalmával gyorsba csináltam pár képet.. így a tél végén még az ilyen fajgazdag területen is igen kevés a látnivaló.. néhány kósza likozidán meg őzkakin kívül nem lát sok mindent az emberfia. plusz a terület jó része víz alatt volt az enyhe idő miatt, és úgy két óra után még vastag zoknival is igen hideg tud lenni az a gumicsizma:P
februárban néhány csoporttársammal tervezünk még egy Aggteleki barlangtúrát, aztán március vége felé egy Mátrásat, majd valamikor április vége május eleje körül egy Zempléni kiruccanás is tervbe van véve.
Y
Kép
Yareus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Fince Dátum: 2009.01.27., kedd 19:58

Yareus írta:szia Fince. épp a soron következő csapdaürítés alkalmával gyorsba csináltam pár képet.. így a tél végén még az ilyen fajgazdag területen is igen kevés a látnivaló.. néhány kósza likozidán meg őzkakin kívül nem lát sok mindent az emberfia. plusz a terület jó része víz alatt volt az enyhe idő miatt, és úgy két óra után még vastag zoknival is igen hideg tud lenni az a gumicsizma:P
februárban néhány csoporttársammal tervezünk még egy Aggteleki barlangtúrát, aztán március vége felé egy Mátrásat, majd valamikor április vége május eleje körül egy Zempléni kiruccanás is tervbe van véve.
Y

Komoly kis menetrend az biztos. Valamelyest igyekszem majd felvenni a tempót én is néhány kirándulással. Meglátjuk hogyan alakul...Ha van időd majd tölts idén is néhány sorozatot ide a látottakról, hadd pillázzuk mi is, mit sikerült lencsevégre kapnotok.

Mivel a bátorligeti projekt néhány részlete itt a szemem előtt zajlott, kíváncsi vagyok majd a végeredményre is.
Kép
Fince
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Yareus Dátum: 2009.01.27., kedd 20:44

Természetesen a szakdogám említésre méltó eredményeit eljuttatom hozzád is.. egyelőre a dolog a vizsgaidőszakok miatt csupán a csapdaürítésre korlátozódik, de 2-3 hét és gőzerővel nekiállok a határozásnak ismételten. szerencsére az eddig feldolgozott anyagban már van 1-2 Loksáék által meg nem talált faj is. úgyhogy nagy reményeket fűzök a továbbiakhoz. Egy bátorligeti kiruccanást úgy április végétől szeptember végéig melegen ajánlok neked is, egészen biztos vagyok benne hogy bőven találnál fotótémát. Kosborok, harmatfű, szibériai nőszirom, elevenszülő gyík, és kétéltűek hada várja hogy lencsevégre kapd őket, csak hogy párat említsek.
Y
Kép
Yareus
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Fince Dátum: 2009.01.27., kedd 21:00

Yareus írta:Természetesen a szakdogám említésre méltó eredményeit eljuttatom hozzád is.. egyelőre a dolog a vizsgaidőszakok miatt csupán a csapdaürítésre korlátozódik, de 2-3 hét és gőzerővel nekiállok a határozásnak ismételten. szerencsére az eddig feldolgozott anyagban már van 1-2 Loksáék által meg nem talált faj is. úgyhogy nagy reményeket fűzök a továbbiakhoz. Egy bátorligeti kiruccanást úgy április végétől szeptember végéig melegen ajánlok neked is, egészen biztos vagyok benne hogy bőven találnál fotótémát. Kosborok, harmatfű, szibériai nőszirom, elevenszülő gyík, és kétéltűek hada várja hogy lencsevégre kapd őket, csak hogy párat említsek.
Y

Köszönöm előre is és sok sikert a munkához! Egy a problémám Bátorligettel, hogy nekem igencsak kiesik (légvonalban is több, mint 300km), bár a flóra és fauna tényleg képre kívánkozik :), bár ahogy látom te képre is varázsolod, szóval nem biztos, hogy én is feltétlenül kellenék oda.
Kép
Fince
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Előző

Vissza: Egyéb