Makrók!

Az egyik kategóriába sem tartozó állatok/egyebek(?) fényképei és a róluk szóló információk.

HozzászólásSzerző: Flash Dátum: 2005.11.16., szer. 15:49

Hi mindenkinek!

A képeim messze vannak még az itt látható képektől de próbálkozok. Dobozon keresztül. :D Azért van az a minta a sarokba. :D

Kép

Kép

Kép

Üdv.: Flash
If you want respect, you've got to take it.
Flash
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2005.11.17., csüt. 14:06

Gratula!!

Bárcsak én lennék ilyen messze tőlük! ;)
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Szotyyy Dátum: 2005.12.25., vas. 22:19

Hy!!

Még nincs ojan szép a képem mint itt az elözőek, de azrt talán belefér:
mondjuk ebböl a részletböl lehetne akár találós kérdés is. :wink:

Kép
"Mert mindenkinek kell egy hobby."
Szotyyy
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Fince Dátum: 2006.01.08., vas. 18:51

Hoztam nektek valamit:)

Kép
:twisted: :twisted: Kép :twisted: :twisted:
Kép
Fince
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: farkasb Dátum: 2006.01.08., vas. 19:28

aztaku.. :shock: :shock: :shock: :shock:
Mitől ilyen kopasz? olyan mintha le lenne égetve a szőr róla.
Nagyon szép kép
farkasb
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: fferi Dátum: 2006.01.08., vas. 19:29

:shock: :clap: Ez igen !
fferi
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: Hdkill Dátum: 2006.01.08., vas. 19:34

Hi
Mintha fémből lenne vagy renderelve vagyon !? :shock:
Hdkill
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ZoozDa Dátum: 2006.01.08., vas. 19:42

Hello,

uhhhh Fince, a "Művészkedés"-ben is ott lenne a helye, gratulálok én is.
Üdv:
ZoozDa
ZoozDa
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Flash Dátum: 2006.01.08., vas. 21:35

Hi!

Eszméletlen. :shock: Nagyon kíváncsi lennék rá hogy hogyan készült. Én elsőre arra gondolnék hogy egy nagy pók vedlése ki van öntve esetleg ólomból (az otthon is megcsinálható és könnyen munkálható). :D Lehet hogy ez hülye ötlet. A másik hogy egy nagyon jól megszerkesztett kép. Mindenképpen le a kalappal.

Flash
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Szotyyy Dátum: 2006.01.08., vas. 22:41

hy!
Minden elismerésem fincéé!
Grat!

De ha most ezt elmondja hogy hogy csinált akkor mindeki ezt foga csinálni.. :wink:
..szerintem..

szotyyy
Szotyyy
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Flash Dátum: 2006.01.08., vas. 22:59

Hi!

Miért csinálná mindenki azt. Számtalan gyönyörű és különleges kép van fent az oldalon és szerintem egyikből sem lett tucatszámra gyártva másolat. Ott vannak például a fehér lapon fényképezett pókok is. Amik szintén különlegesek. Ezt is mindenki tudhatta hogy hogy van csinálva de mégse próbálta senki utánozni. Egy kicsit rosszul állsz hozzá. Amúgy meg ha valaki valóban utána tudja ezt csinálni akkor csinálja. Legalább fejlődik. Ez egy eredeti ötlet és ezt senki nem veheti el. Természetesen az mindenkinek a saját dolga hogy megosztja e a "titkait" vagy nem. Engem személyszerint nagyon érdekelnek az ilyen dolgok hogy mi van egy ilyen elkészítése mögött. És nem másolni akarnám. :) De ez persze az én szerény véleményem.

Flash
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: farkasb Dátum: 2006.01.08., vas. 23:21

Engem is érdekelne!
Én még mindíg az égetés mellett vagyok
farkasb
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Kreky Dátum: 2006.01.09., hétf. 09:53

sziasztok!
Farkasb verzióját talán annyival egészíteném ki, hogy egy chrome effekt rá van uszítva a makróra, azzal lehetne hasonló eredményeket elérni.. Bár nekem eddig még soha nem sikerült :D
én is gratulálok a képhez!
by Kreky
Kreky
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: Fince Dátum: 2006.01.09., hétf. 18:04

Köcce mindenkinek! Nem égetés, nem is ólom és nem is P.S :) Ez egy orvosi fémmel bevont G. pulchra csáprágó, mely egy vedlésből származik..

Az ötletet Rick C. West régebben az A. Boardson megtalálható apróhírdetése adta. Eladásra kínálta a felesége fülbevalóját, mely egy 24 karátos arannyal futtatott Theraphosa Blondi csípőkarom volt.

Konzultáltam ezügyben az egyik ismerősömmel, akitől már láttam hasonló dolgokat, így készült el ez a „prototípus’ (T100-as model :) ). Sajnos még nem tökéletes, mivel az alapíz vékonyabb „fala” az eljárás során több helyen sérült, így kissé módosítani kell a technikán (most készül éppen a legnagyobb T. blondim csáprágója).

Nekem mindig ezek a nagy paraxiális csáprágók ugranak be először hatalmas méregkarmokkal, a „Mygalomorph” kifejezés hallatán. Olyan ez számomra, mint egy márkajelzés…erről szerettem volna egy hatásos képet készíteni.

A fotó nem igényelt olyan nagy hercehurcát, mint amik fehér alapon történő fotózás igényel. A csáprágót ráhelyeztem egy tükörre (tükör megtisztítása igényelte a legtöbb időt), és egy 2.8/8mm-es előtétlencse segítségével csak exponálni kellett. A fényt egy egyszerű asztali lámpa izzója szolgáltatta közvetlenül, felülről. Majd utómunka:méretezés, feliratozás...

Nyár környékén szeretném a felvételt újrakészíteni ( ezt csak amolyan vázlatként készítettem, az elképzelésem megvalósíthatóságának tesztelésére). Amit szeretnék rajta korrigálni: zajszint csökkentése, kicsivel több mélységéllesség (a méregkarom hegye adja e téma esszenciáját…oda már pont nem jutott megfelelő élesség), úgy, hogy promarginális fogazat, hasonlóan ehhez a képhez, fokozatosan legyen életlen. Ezenkívül a fényaberrációkat is szeretném megszüntetni, melyek ezen a képen jelen vannak. Úgy lesz számomra tökéletes.

Azt hiszem, ez minden amit erről a képről el tudok mondani…..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fince 2006.01.16., hétf. 03:15-kor.
:twisted: :twisted: Kép :twisted: :twisted:
Kép
Fince
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Szotyyy Dátum: 2006.01.09., hétf. 18:28

Flash írta:Hi!

Miért csinálná mindenki azt. Számtalan gyönyörű és különleges kép van fent az oldalon és szerintem egyikből sem lett tucatszámra gyártva másolat. Ott vannak például a fehér lapon fényképezett pókok is. Amik szintén különlegesek. Ezt is mindenki tudhatta hogy hogy van csinálva de mégse próbálta senki utánozni. Egy kicsit rosszul állsz hozzá. Amúgy meg ha valaki valóban utána tudja ezt csinálni akkor csinálja. Legalább fejlődik. Ez egy eredeti ötlet és ezt senki nem veheti el. Természetesen az mindenkinek a saját dolga hogy megosztja e a "titkait" vagy nem. Engem személyszerint nagyon érdekelnek az ilyen dolgok hogy mi van egy ilyen elkészítése mögött. És nem másolni akarnám. :) De ez persze az én szerény véleményem.

Hehe!
Előre is bocsi sz offért!
Az azért kicsit szemetszúrt. Akik próbálkoztak másolni probálkoztak másolni: elöször brachy kérdezte még ha jól emlékszem a terrarisztika oldalon, hogy Fince hogy készíti a fotókat, aztán Ő csinált egypárat, aztán ellesve az ötletet én is csináltam 1-2őt de azok elég ramatyul sikeültek, de azért abbol is látott napvilágot 1-2 dbarab, aztán jöttek a négyzetrácsosak, amiket szintén 1 terrarisztikai albumban láttam, azt hiszem hogy egy X. immanis volt börzén lefotozva spirálfüzeten, ilyennel is próbálokztam..
Akkor ha jól emlékszem probálkozott ilyennel geri ill Bazsa is.
Több most így hirtelenjében nem jut eszembe, de az biztos, hogy ezt a müveletet szerintem nem fogják annyian utánnozni.

A kép szerintem nagyon jól sikerült, de látom Fincenek ez sem elég nyáron ujra megprobálkozik vele, én csak sok sikert tudok neki kivánni!

Ja, és ehez a képhez ill. kép előkészületeihez is gratulálok.

Ja és bocsi mégegyszer az offért. :oops:

Szotyyy
Szotyyy
Semiadult
Semiadult

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéb