Hogyan fogjunk marokra egy Pöccit?

Az egyik kategóriába sem tartozó állatok/egyebek(?) fényképei és a róluk szóló információk.

Hogyan fogjunk marokra egy Pöccit?

HozzászólásSzerző: priZZ Dátum: 2005.10.01., szomb. 21:55

Sziasztok!

Nos, hogyan is tudunk marokra fogni egy Pöccit? Először is vegyünk egy példányt, ami a lehető leggyorsabb, szeret ugra-bugrálni, meg bújkálni, de egyben pocsék fotóalany is.

Vegyük ki a dobozából és hagyjuk a kezünkre mászni. Lehetséges, hogy előtte kicsit le kell fárasztani, hogy azért ne reagáljon minden egyes lepkefingra...

Kép

Ha alkalmas pozitúrába kerül (pl. 69, vagy misszionárus), akkor lőjjünk bele egyet a szemébe, amitől először elkábul...

Kép

... majd fejvesztve keresi a legközelebb eső búvóhelyet...

Kép

... ami ebben az esetben az ökölbeszorult kezem volt (mivel szerettem volna csak 1 normális képet róla lőnni, de az sem jött össze)!

Sok sikert!

U.i.: Kedves gyerekek! Ne utánozzátok priZZ bácsit otthon, mert csúnya vége lehet! Amint tudjátok: gyufa, olló, kés és Pöcci nem való gyerekek kezébe! :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára priZZ 2006.08.12., szomb. 18:04-kor.
If you want something done, do it yourself!
priZZ
Adult
Adult

HozzászólásSzerző: Szotyyy Dátum: 2005.10.01., szomb. 22:02

ehhh

ehez nem tok mit hozzáfüzni!

grat!

Szotyyy
Szotyyy
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: marton Dátum: 2005.10.01., szomb. 23:12

hát priZZ...remélem nem adtál újabb öleteket kedves Hőbe Gábornak :lol: ,de ha mégis,akkor szerintem nem érte meg felrakni :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marton 2005.10.02., vas. 00:17-kor.
marton
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: Kapor Dátum: 2005.10.01., szomb. 23:51

Gergő- Gergő...
Békén lehet ám hagyni :D
Tudom mit csinálok amikor csinálom, éés amugy ez elég kényes tma sztem :-))))))
Kapor
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: priZZ Dátum: 2005.10.02., vas. 00:05

Ja, hát igen. De azért vicces, nem? Csak azért raktam fel! :lol:
priZZ
Adult
Adult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2005.10.02., vas. 08:27

:mrgreen: Ez a pöccikkel való vacakolás azé le tudja izzasztani az embert! :wink:
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: farkasb Dátum: 2005.10.02., vas. 13:09

Nem semmi :)
Ilyenkor izgulsz azért, vagy már rutinosan kezeled a dolgot? :)
farkasb
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: priZZ Dátum: 2005.10.02., vas. 13:38

farkasb írta:Nem semmi :)
Ilyenkor izgulsz azért, vagy már rutinosan kezeled a dolgot? :)

Attól függ természetesen mekkora Pöcciről van szó. Ennél már pl. kifejezetten melegem lett:

Kép

Adult fasciata nőstény, ő volt az ornata nőstit kivéve az egyetlen, aki még nem volt a kezemben. Ő az a "hárpia", aki két hímet is megmurdáltatott.

Amúgy az a baj, hogy egyre "rutinosabban" kezelem a dolgot, és ez nem vezethet semmi jóhoz. Úgyhogy tényleg csak ésszel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára priZZ 2006.08.12., szomb. 18:07-kor.
priZZ
Adult
Adult

HozzászólásSzerző: Dan1 Dátum: 2005.10.02., vas. 14:35

Csak annyit szólnék ehhez a témához hozzá, hogy még mindíg ellenzem ezt a pók fogdosás dolgot. Semmi haszna nincs benne az embernek, max csak kockáztatja, hogy megmarják ők. Nincs értelme így kunsztozni, vagánykodni velük. Ott szépek a terráriumban és nem a kézben.
Ez az élet, nem a fán csüngés!! :)
Dan1
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: marton Dátum: 2005.10.02., vas. 14:42

hi

hát igen,viszont arra jó,hogy az ember 'gyakorolja' a pók "kezelését".Thát mondjuk átrakásnál,vagy esetleg pároztatásnál,netalálntál befogásnál hasznos lehet,ha az embernek van egy kis rutinja a pók viselkedével,mozgásával,annak 'értelmezésével' kapcsolatban.Persze az egyértelmű hogy apók nem arra való,hogy tapizzuk...de mégis,van benne valami :D .
marton
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: brachy Dátum: 2005.10.02., vas. 17:12

Helló
Nagyon jó képek, grat. elvileg most készülök fényképezni a pöcimet(a napokban) és vhogy ki szretném piszkálni, rem nem olyan huhh, de gyorsak :)
Deep respect, :twisted: brachy :twisted:

,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Kép
brachy
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: priZZ Dátum: 2005.10.02., vas. 19:42

Tisztában vagyok vele, hogy mit csinálok, ezért mindenkit megkérek arra, hogy csak saját felelőségre fogjon bele ilyesmibe.

Senkit nem szeretnék a Pöcci fogdosásra ösztönözni, mindössze tegnap nem jött össze a fotószessőn, de gondoltam nem hagyom kárba veszni a képeket, és csinálok belőle vmi szórakoztató hülyeséget. :wink:
priZZ
Adult
Adult

HozzászólásSzerző: Muki Dátum: 2005.10.12., szer. 10:14

brachy írta:Helló
Nagyon jó képek, grat. elvileg most készülök fényképezni a pöcimet(a napokban) és vhogy ki szretném piszkálni, rem nem olyan huhh, de gyorsak :)

Szia Brachy!

Kicsit el kell keserítselek! Iszonyatosan gyorsak!!! Főleg a növendék állatok. Nekem a két növendékemet nem sikerült átköltöztetni úgy a dobozból amiben hoztam a helyére, hogy ne lépjen meg! Mind a kettő megpattant és nem volt egyszerű levadászni őket... :wink:

Sőt, amikor priZZnél fotózgattunk, akkor volt olyan, amit majdnem csak a folyosón sikerült megfogni! :D

Szóval óvatosan fotózgasd és légy résen mindig! :wink:
Muki
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: Sültkrumpli Dátum: 2005.10.12., szer. 20:46

hát nekem volt már olyanom hogy hirtelen mentem a terkó felé és a fasciatam úgy megilyedt hogy a terrárium üvegén kb. 15 percen keresztül körbe-körbe futkosott. :)

pók fogdosás viszont kafa dolog amíg nem bánod meg.
"If we do not deliberetely close our eyes, then we can recognize with our current knowledge approximately our ancestry and may not be ashamed of it" (Charles Darwin 1809-1882)
Sültkrumpli
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: Muki Dátum: 2005.10.13., csüt. 12:13

Sültkrumpli írta:hát nekem volt már olyanom hogy hirtelen mentem a terkó felé és a fasciatam úgy megilyedt hogy a terrárium üvegén kb. 15 percen keresztül körbe-körbe futkosott. :)

Ez szerintem fasciata jellegzetesség! :D Az enyém is ugyanezt csinálta! :wink:
Muki
Semiadult
Semiadult

Következő

Vissza: Egyéb