Bikaviadal

Az egyik kategóriába sem tartozó állatok/egyebek(?) fényképei és a róluk szóló információk.

Bikaviadal

HozzászólásSzerző: Szotyyy Dátum: 2006.04.26., szer. 19:10

Bikaviadal. Állatkínzás? :evil:
"Mert mindenkinek kell egy hobby."
Szotyyy
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: fferi Dátum: 2006.04.26., szer. 19:46

Szia Szotyyy !

Nem tudom hogy jó helyen van-e ez a topic amit nyitottál,de én leírom a véleményem.
Mélyen elítélem a bikaviadorokat,és azokat is akik kimennek az arénába nézni a bikaviadalt.Én a bikának drukkolok,és kövezzetek meg érte,de én örülök neki ha egy bika felöklel egy viadort.
Szemét aljas állatkínzás az egész !!! :twisted:
fferi
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: priZZ Dátum: 2006.04.26., szer. 19:59

Hali!

Kép is fog felkerülni? Mert, ha nem, akkor itt tényleg nincs helye... Képgalériák az alfórum neve... akkor vonjuk le azt a következtetést, hogy ide képek kerülnek fel. :wink:

Ha nem jönnek képek, akkor holnap áthelyezem!
If you want something done, do it yourself!
priZZ
Adult
Adult

HozzászólásSzerző: Szotyyy Dátum: 2006.04.26., szer. 20:40

hyhy!!

Bocsi fiuk, a képek felötlésére már nem marad időm, nos itt van 1-2, én személyszerint nem voltam jelen /kor miatt nem engednek be/
de a szüleim készítettek néhány fotót.

Remélem nem haragudtok meg ha feltöltök néhányat, kiváncsi lennék a véleményetekre?

A világ egyik legnagyobb arénája, alkalmanként 3-4 bikát ölnek le, elég brutális módon. Egyébként Spanyol ország, ha jól emlékszem Barcelona.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Ha valakit zavarnak a képek, attol elnézést kérek, természetesen a képeket törölhetitek.

Tisztelettel.:Szotyyy
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szotyyy 2006.04.26., szer. 20:49-kor.
Szotyyy
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: priZZ Dátum: 2006.04.26., szer. 20:42

Az OK, hogy megvetitek ezt a dolgot, de gondoltok arra, hogy mit esztek pl nap, mint nap? :lol: Disznó, marha, tyúk, stb... :roll:
priZZ
Adult
Adult

HozzászólásSzerző: brad Dátum: 2006.04.26., szer. 20:48

Hi! Spanyol országban ennek angyon nagyon régi hagyománya van, az hogy felkapta a turizmust csak hab a tortára szerintem, de igysem szendvednek jobban az állatok, amik egyébként is levágásra kerülnek. Szemben a háztáji (nemis beszélve a nagyüzemi :evil: ) marhákról, ezeknek királyi soruk van mig az arénába kerülnek.
Engem személyszerint a lovas "sportok" közül a díjugratás és a hajtó versenyek idegesitneke fel, de nagyon. :saw:

üdv
Some are like water, some are like the heat
Some are a melody and some are the beat
Sooner or later they all will be gone
why don't they stay young
brad
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: fferi Dátum: 2006.04.26., szer. 20:48

Hú remélem ebből nem lesz vita,de priZZ :nemhogy gondolok rá,de az egyik tanult szakmám az élelmiszergyártáshoz kapcsolódik(nem hentes),és többször is voltam vágóhídon is,élelmiszerüzemekben,stb...
A két dolog nem ugyanaz,és kérlek hogy ne is hasonlítsd össze őket,mert nincs értelme.A Bikaviadalon arra élveznek hogy kínozzák a bikát,majd hosszas szenvedés után legyilkolják szórakozásból.
A vágóhídon ez nem így működik.Először kábítanak,így az állat abszolút nem szenved,vagy csak max.1-2 mp-ig.(kivétel ez alól a házivágás)
Egyébként a véleményemet továbbra is fenntartom :roll:
szerk.:Brad :erősen tévedsz !
fferi
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: priZZ Dátum: 2006.04.26., szer. 20:56

fferi írta:A vágóhídon ez nem így működik.Először kábítanak,így az állat abszolút nem szenved,vagy csak max.1-2 mp-ig.

Akkor, hogy emlékeztesselek erre a linkre... Míg egy marha a vágóhídra kerül, rosszabb esetben nagyon kegyetlenül tartják, egy kamionban utazik, századmagával a legkisebb helyen, stb.

Sajnos ez tradició (és nem tudsz mit tenni ellene, Greanpeace ide, vagy oda), de van ahol fordítva megy, pl. bikafutamnál. Na, ott az emberek mennek tönkre.

Nem vita, csak mondom.
priZZ
Adult
Adult

HozzászólásSzerző: fferi Dátum: 2006.04.26., szer. 21:00

Az nem vágóhíd amire te a linket adtad,és ahol a bundájukért nyúzzák az állatokat,hanem az egy mészárszék.
De részemről a téma lezárva,mert tényleg nem szeretnék vitázni :)
fferi
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: Imme Dátum: 2006.04.26., szer. 21:14

Sziasztok!

Szerintem a bikaviadalon legalább van esélye nyerni, ha kicsi is de van!
Arról nem is beszélve hogy a bikákat nagyon tisztelik..és vannak közöttük nagyon híresek is!
http://w3.csodacsiga.hu/tridio/torreador.jpg
http://www.funandmusic.biz/funny-animat ... -fight.gif
Ettől függetlenül nem szeretem én sem! :wink:
Üdv:
Imme

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming 'WOW What a Ride!'"

PS: Először használd a KERESÉS funkciót, utána kérdezz! :wink:
Imme
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Szotyyy Dátum: 2006.04.26., szer. 21:28

Néhány információ:

Minden szombaton van viadal, ilyenkor 3-4 bátor viador küzd meg fejenként 3 bikával. A bika leöléséért kapnak pontokat. Nagy dicsőségnek számít, ha a viador első dárdával(?) le tudja fektetni a bikát. A menet ugy kezdődik, hogy elöször bejönnek lovakkal, a lovak is nagyon szép diszes öltözetben a szemükön szemfedő (gondolom tudjátok miért). Lóhátrol elöször csak idegesit a bikát, asztán a lovakkal kimenek, és akkor jönnek be elöször 3-man és akkor azokkal a piros vagy esetenték rózsaszín rongyokkal(?) "átverik" a bikákat, akik ezért elég mérgesek lesznek, azán akkorkimegy a 2 segítő és marad a "főnök" aki tovább idegesiti a rongyal, és közben beleszurkodja a "dárdákat". Miután a bika elvérzik, vagy a dárda olyan helyen éri amibe belepusztul akkor bejönnek lovaskocsival (szekérrel?) a halott bikának a szarvára(?) kötnek egy kötelet, ami elözöleg a szekérre van erősitve közbehuzzák , aztán viszik őket a dögkútra, álltalában a nagyobb arénák mellet vannak dögkutak is..
A "menet" végén utolsó 10 percre beengednek minden érdeklődött, de akkor már csak a döglött bikát láthatják.

Amin a családom volt viadalon, az valami komoly verseny volt, nem is tudom már hány országból voltak résztvevők, a csarnok viszont nem volt tele.

Még fogadni is lehetett a viadorokra.

Most igy nem jut eszembe más, ha valakinek aka kérdése, felteheti, ha tudok válaszolok rá.

Bocsi, ha néhány helyen ramaty a fogalmazásom.

ÜDv.:Szotyyy
Szotyyy
Semiadult
Semiadult

Vissza: Egyéb