Tücskök

Ide az egyéb rovaros témák tartoznak, pl. imádkozó sáskák, levélutánzó sáskák, képek tapasztalatok vegyesen.

Tücskök

HozzászólásSzerző: Muki Dátum: 2005.10.14., pén. 11:01

Ahoi!

Ennek a tücsinek sikerült meglógnia az egyik etetésnél és az asztalon lévő barkavirágon találtam meg... A kép nem lett valami jó, mert csak egy lehetőségem volt és már ugrott is tovább...

Kép
Muki
Semiadult
Semiadult

Re: Tücskök

HozzászólásSzerző: farkasb Dátum: 2005.10.14., pén. 16:54

Nem lett valami jó? Szerintem nagyon álltat. Már próbáltam én sokszor tücsök fényképezni úgy, hogy látszódjanak a csápok bordái. Eddig nem sikerült.
Az szobában szabadon rohangáló tücsök nálam megszokott dolog :)
Egyer az öcsém éjjel átjött, hogy van a szobájában egy tücsök, és nem hagyja aludni. :)
farkasb
Semiadult
Semiadult

Re: Tücskök

HozzászólásSzerző: Muki Dátum: 2005.10.16., vas. 20:23

farkasb írta:Nem lett valami jó? Szerintem nagyon álltat. Már próbáltam én sokszor tücsök fényképezni úgy, hogy látszódjanak a csápok bordái. Eddig nem sikerült.
Az szobában szabadon rohangáló tücsök nálam megszokott dolog :)
Egyer az öcsém éjjel átjött, hogy van a szobájában egy tücsök, és nem hagyja aludni. :)

Köszönöm Farkasb!

Igazság szerint, lehetett volna nagyobb a mélységélesség, meg több fény is elkélt volna, nomeg a barkavirág is be van égve elől, tehát nekem ezek nem annyira tetszenek.

Azért én is meg vagyok elégedve vele, csak lehetett volna még jobb, ha a kis eltűnő művész nem old kereket és hagy még 1-2 képnyi lehetőséget! :wink:
Muki
Semiadult
Semiadult

HozzászólásSzerző: lordjancso Dátum: 2006.08.11., pén. 12:10

SUBORDO: GRYLLODEA – TÜCSKÖK

Testük hengeres, fejük gömbölyded. A nőstények tojócsöve hosszú, vékony, kör
keresztmetszetű, vagy hiányozhat is. A hímek rövid első szárnyaik egymáshoz dörzsölésével
ciripelnek. A nőstények 1. pár szárnya hosszabb. A tücskök tympanális hallószerve is az
1. lábakon, a tibián van. Vegyes táplálkozásúak. Általában földbe vájt lyukakban élnek.
10 fajuk él nálunk.

Gryllidae - tücsökfélék

Gryllus campestris - mezei tücsök. Fekete színű, 21-26 mm. A test és a 3. comb csupasz, csillogó. A 3. comb alul vörös. Lárvaként telel, földbe ásott lyukaival napos legelőkön, réteken mindenfelé találkozhatunk már késő tavasztól. A hímek igen territoriálisak.
Kép
Ez egy nőstény példány.

Gryllotalpidae - lótücsökfélék

Gryllotalpa gryllotalpa - lótücsök v. „lótetű”. A „talpa” a vakond genus-nevéből (Talpa europea) került a latin nevébe, és föld alatti életmódjára és kinézetére is utal. Az 1. lábai rövid, széles, fogazott, lapátszerű ásólábakká módosultak. Teste bársonyos, barna, 33-52 mm hosszú. Föld alatti járataiban állati táplálékot és gyökereket egyaránt fogyaszt. Az utóbbi miatt nem örvend népszerűségnek a kiskerttulajdonosok körében. A hímek mély hangú folyamatos cirpelésüket „Y”-alakú járataikkal úgy föl tudják erősíteni, hogy hangjuk több száz méterre is elhallatszik. Nászidőszakban repülve keresik föl párjukat. A nőstényeknek nincs látható tojócsövük, tojásaikat a talajban e célra készített költőüregbe rakják. Lárvája nálunk kb. 2 évig fejlődik.
Kép

Oecanthidae - pirregőtücsökfélék

Oecanthus pellucens - pirregő tücsök. Törékeny testű, barnássárga tücsök, melynek a 3. combja megnyúlt és viszonylag vékony. Hossza 9-15 mm. Melegkedvelő állat. Cserjéken, szőlőn fordul elő leggyakrabban és petéit is e növények fiatal hajtásainak belsejébe rakja a nőstény. Többi tücskünktől eltérően a telet tojás formában vészeli át. Növényi táplálék mellett a lágyabb rovarokat is elfogyasztja. A hímek messze hangzó, dallamos ciripelésüket általában augusztustól egészen az első fagyokig hallatják.
Kép

EDIT: Újfent ugyanaz a kérés: Jelöld meg a forrást, ez így korrekt. Köszönöm
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lordjancso 2006.08.11., pén. 16:17-kor.
Elnézést a gúnyos hangnemért!

A Sabbadiak zenekar honlapja
lordjancso
Juvenile
Juvenile

HozzászólásSzerző: fferi Dátum: 2006.08.11., pén. 13:51

Hi

Bocs hogy beleszólok,de sztem az a mezei tücsök nőstény,mert ha jól látom,akkor tojócsöve van.
fferi
Subadult
Subadult

HozzászólásSzerző: lordjancso Dátum: 2006.08.11., pén. 16:17

köszi!
Elnézést a gúnyos hangnemért!

A Sabbadiak zenekar honlapja
lordjancso
Juvenile
Juvenile

Vissza: Rovarok